Zviedri uzvar slovākus, kuriem vienīgos vārtus atkal gūst 17 gadus vecais Slafkovskis

Otro uzvaru Pekinas olimpisko spēļu vīriešu hokeja turnīrā piektdien izcīnīja Zviedrijas izlase, kas ar 4:1 (3:0, 0:0, 1:1) pieveica Slovākijas valstsvienību.

Pamatus uzvarai zviedri ielika jau pirmajā periodā, kad guva trīs bezatbildes vārtus - precīzi metieni padevās Jūakimam Nūrdstremam, Lukasam Valmarkam un Maksam Fribergam.

Otrajā periodā vārti netika gūti, bet trešajā trešdaļā abas komandas pa reizei bija precīzas - zviedru labā vārtus guva Karls Klingberjs, bet slovākiem 17 gadus vecais, turnīra jaunākais spēlētājs Jurajs Slafkovskis. Jaunais talants dienu iepriekš iemeta abas ripas zaudējumā somiem.

Zviedri tika pie otrā panākuma divos mačos, bet slovāki piedzīvoja otro neveiksmi.

Kā zināms, Zviedrijas izlase C grupas pirmajā mačā ar 3:2 (1:0, 2:1, 0:1) uzvarēja Latvijas izlasi, bet slovāki ar 2:6 (1:3, 1:1, 0:2) atzina Somijas pārākumu.

Šodien C apakšgrupā vēl tiksies Latvijas un Somijas izlases.

Tikmēr citā piektdienas mačā B grupā pie pirmās uzvaras tika Čehijas izlase, kas ar 2:1 (1:1, 0:0, 0:0, 0:0, 1:0) uzvarētāju noskaidrošanas metienu sērijā pārspēja Šveici.

Pamatlaikā čehiem vārtus guva Jirži Smejkals, bet Šveices sastāvā ar precīzu metienu izcēlās Gaetans Hāss. Uzvaras "bullīti" čehiem iemeta Davids Krejči.

Čehi pirmajā spēlē ar 1:2 (0:2, 1:0, 0:0) negaidīti zaudēja Dānijas izlasei, kamēr šveicieši sīvā cīņā ar 0:1 (0:1, 0:0, 0:0) atzina olimpisko čempionu Krievijas Olimpiskās komitejas (ROC) komandas pārākumu.

Kā jau ziņots, ROC šodien tika pie otrā uzvaras, ar 2:0 (0:0, 1:0, 1:0) pieveicot dāņus.

2018.gada olimpiskajās spēlēs vīriešu hokeja turnīrā triumfēja ROC komanda, sudrabs tika Vācijai, bet bronzas godalgas izcīnīja kanādieši.

Pekinas olimpiskās spēles notiks no 4. līdz 20.februārim.