Rīgā +16 °C
Otrdiena, 30. aprīlis
Liāna, Lilija

Red Bull pilotiem Verstapenam un Peresam dubultuzvara Japānas Grand Prix

Red Bull piloti Makss Verstapens un Serhio Peress svētdien izcīnīja attiecīgi pirmo un otro vietu Pirmās formulas (F-1) pasaules čempionāta sezonas ceturtajā posmā - Japānas Grand Prix.

Verstapens sacīksti sāka no pirmās pozīcijas un teju visu sacīksti atradās pirmajā vietā, finišā apsteidzot savu komandas biedru par 12,535 sekundēm. Tā bija trešā "Red Bull" dubultuzvara šosezon.

Labāko trijnieku noslēdza "Ferrari" pilots Karloss Sainss, atpaliekot no Verstapena nepilnu 21 sekundi, bet ceturtais bija otrs "Ferrari" pilots Šarls Leklērs, kurš sacīksti sāka no astotās pozīcijās.

Piektais finišēja Lendo Noriss ("McLaren"), sestajā pozīcijā ierindojās Fernando Alonso ("Aston Martin"), septītais bija Džordžs Rasels ("Mercedes"), kurš pēdējā taisnē apsteidza Oskaru Piastri ("McLaren"), devīto vietu ieņēma Lūiss Hamiltons ("Mercedes"), kamēr desmitais finišēja Juki Cunoda ("Visa RB").

Jau otrajā aplī sacīkste tika apturēta pēc tam, kad neilgi pēc starta sadursmi piedzīvoja Alekss Albons ("Williams") un Daniels Rikjardo ("Visa RB"), abiem neturpinot sacīksti. Tāpat sacīkstes laikā izstājās arī Guaņju Džou ("Alfa Romeo").

Pēc sezonas pirmajiem četriem posmiem kopvērtējumā līderis ar 77 punktiem ir Verstapens. Ar 64 punktiem viņam seko Peress, bet Leklers ar 59 punktiem un Sainss ar 55 punktiem ierindojas attiecīgi trešajā un ceturtajā pozīcijā.

Konstruktoru kausā ar 141 punktu līdere ir "Red Bull", kurai ar 120 punktiem seko "Ferrari".

Šosezon F-1 čempionātā tiks aizvadīti 24 posmi.