Rīgā +7 °C
Otrdiena, 16. aprīlis
Mintauts, Alfs, Bernadeta

Botass triumfē Baku un kopvērtējumā apsteidz Hamiltonu

Somu pilots Valteri Botass no Mercedes komandas svētdien izcīnīja uzvaru Pirmās formulas (F-1) pasaules čempionāta sezonas ceturtajā posmā - Azerbaidžānas Grand Prix.

Tikmēr otrais bija viņa komandas biedrs Lūiss Hamiltons. Tādējādi "Mercedes" aizņēmusi abas divas augstākās pjedestāla vietas visos četros šosezon notikušajos posmos.

Botass svinēja savu otro uzvaru sezonā un piekto karjerā.

Soms startēja no pirmās pozīcijas un pirmajos apļos noturēja Hamiltonu aiz sevis. Botass līderpozīciju zaudēja vienīgi pēc pitstopa apmeklējuma, kad pirmajā vietā izvirzījās "Ferrari" Monako pilots Šarls Leklērs. Tiesa, Leklēru Botass apdzina un nosargāja pirmo vietu līdz pat finišam.

Otrais aiz Botasa bija Hamiltons, bet uz goda pjedestāla trešā pakāpiena kāpa vācietis Sebastjans Fetels no "Ferrari". Ceturtais bija "Red Bull" vienības nīderlandiešu pilots Makss Verstapens, piekto vietu ieņēma Leklērs, kurš tika pie papildu punkta par ātrāko aplī, bet pirmo sešinieku noslēdza meksikānis Serhio Peress ("Racing Point").

Tālāk bija divi "McLaren" piloti, spānis Karloss Sainss juniors un brits Lendo Noriss, devītais bija kanādietis Lenss Strols, bet pie pēdējā punkta tika soms Kimi Reikenens ("Alfa Romeo").

Pēc četriem posmiem kopvērtējuma līderpozīcijā ar 87 punktiem ir Botass, kurš par punktu apsteidz Hamiltonu. Tālāk ar 52 punktiem ir Fetels, 51 punktu guvis Verstapens, 46 punkti ir Leklēram, bet tālākajiem sekotājiem ir nieka 13 punkti.

Nākamais posms notiks pēc divām nedēļām Barselonā.