Rīgā +23 °C
Svētdiena, 2. jūnijs
Lība, Emma

Latvala uzvar Somijas rallijā, Anda Neikšāna ekipāža apsteidz Raikenenu

Pasaules rallija čempionāta astotajā posmā triumfējis Ford komandas somu pilots Jari Mati Latvala. Sacīkšu kopvērtējumā otrās vietas ieguvēju francūzi Sebastjenu Ožjē no Citroen komandas viņā apsteidza par 10,1 sekundi.Trešo vietu ieņēma pasaules čempionāta līderis Sebastjans Lēbs (Citroen), kurš Latvalam zaudēja 26,0 sekundes, liecina rīkotāju informācija.

Pirmajā sešniekā vēl ierindojās Peters Sulbergs (+30,7), Daniels Sordo (+1:45,0) un Metjū Vilsons (+5:43,7). Astoto vietu ieņēma rallija veterāns Juha Kankunens (+7:49,0), bet Kimi Raikenens palika tikai 25.vietā.22.vietu Somijas rallija absolūtajā vērtējumā un 13.pozīciju N4 klasē ieņēma LMT rallija komandas pārstāvji Andis Neikšāns un Pēteris Dzirkals. Latvalam Neikšāna ekipāža zaudēja 18 minūtes un 35,4 sekundes, liecina rīkotāju informācija.Tehnisku problēmu dēļ finišu neizdevās sasniegt otrai Latvijas ekipāžai Māris Neikšāns/Raivis Jansons. Sacīkšu pēdējā dienā viņam sākušās problēmas ar bremzēm, kā rezultātā aptuveni kilometru no otrā ātrumposma finiša bremzes pazuda, mašīna izlidoja no trases un apmeta kūleni. Tika pārsists ritenis, kuru nācās mainīt. Diemžēl nomainītais ritenis nākamajā ātrumposmā izlaida gaisu un aptuveni dopa pusē nācās izstāties, informēja LMT rallija komanda.Pasaules čempionāta kopvērtējumā Lēbam ir 166 punkti, Ožjē 118, Latvalam 105, P.Sulbergam 90, Hirvonenam 86 un Sordo 77 punkti.