Trešdiena, 24. aprīlis
Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

Leģendārās Vaidavas kausa motokrosa sacensības Apē

Latviešu  un igauņu spēcīgāko  motokrosa meistaru cīņās, sirsnīgas veterānu tikšanās  gaisotnē un  pēkšņam negaisam spītējot,   aizvadītas  „Vaidavas kausa”  jubilejas sacensības Apē. Daudzu līdzjutēju atbalstīti,  startēja gandrīz  400 sportisti no sešām   valstīm, pārstāvot Latviju, Igauniju, Lietuvu, Krieviju, Baltkrieviju, Somiju.

Ļoti spēcīgā konkurencē MX1 klasē  savu pārākumu  jau trešo gadu pēc kārtas pierādīja Augusts Justs, izcīnot  prestižāko „Vaidavas kausu”. Viņa brālis Roberts Justs otrajā vietā, trešais - Dāvis Ivanovs.

Pārējās motociklu klasēs dominēja igauņu sportisti. Cīņā līdz pēdējiem trases metriem tika noskaidrots uzvarētājs MX2 klasē. Pirmo vietu izcīnīja 1982. gada „Vaidavas kausa” uzvarētāja Valdura Kahro dēls Erki Kahro, aiz sevis atstājot  tautiešus Karel Kutsar un Andre Park .

Arī  blakusvāģu klasē  pirmās trīs  vietas aizņēma  igauņi - V. Kert/E.Koiv, T.Reesna/T.Skultāns, M. Miil/M.Miil.

Mini MX klasē nepārspēts palika vairākkārtējs „Vaidavas kausa” ieguvējs   Henri Remma  no Igaunijas.  Mājinieks Raivis Levans  - otrajā vietā,  trešais – igaunis  Claus Oliver Pajuri .

Vairāk kā  90 braucēji startēja atraktīvajā „Zelta mopēds” sacensībās. 45 cm3 Standarts klasē uzvarēja   Ainārs Karro, 50 cm3 Standarts klasē -  Kristaps Duks, Sporta  klasē – Dagnis Skurulis. Atkal kopš astoņdesmito gadu beigām Apes trasē startēja Retro klase, kurā uzvarēja Gatis Zolmanis.