Otrdiena, 14. maijs
Elfa, Elvita, Aivita, Krišjānis

Ožjē uzvar Zviedrijas WRC rallija kvalifikācijā

“Volkswagen” komanda lieliski turpina debiju pasaules rallija čempionātā – šorīt Zviedrijas posma ietvaros notikušajā kvalifikācijā uzvaru izcīnīja Sebastians Ožjē.

Montekarlo rallija otrās vietas ieguvējs kvalifikācijas ātrumposmu veica 1 minūtē un 51.3 sekundēs, par 0.9 sekundēm apsteidzot tuvāko sekotāju Madsu Estbergu no “Qatar M-Sport Ford” komandas. Pirmo trijnieku noslēdza “Citroen” komandas pilots Miko Hirvonens, kurš uzvarētājam zaudēja 1.5 sekundes.

Pārsteidzoši labu ceturto laiku sasniedza zviedrs Pontuss Tidemands, kurš starē ar “Ford” markas automašīnu. Iepriekš ar WRC tehniku šis sportists aizvadījis tikai atsevišķas sacīkstes, bet ar konkrēto mašīnu jau nesen izcīnīja uzvaras divos nacionāla mēroga rallijos savā dzimtenē – “Tractive Winter Sprint” un “Vinterpokalen”.

Pasaules čempions Sebastians Lēbs, kuram šis ir pēdējais WRC rallijs pirms plānotās gandrīz trīs mēnešu pauzes līdz Argentīnas posmam, ierindojās tikai astotajā vietā, bet rallija “Liepāja-Ventspils” uzvarētājs Jāri Ketomā palika divpadsmitais, uzvarētājam Ožjē pazaudējot 6.1 sekundi.

Kvalifikācijā nepiedalījās soms Jarko Nikara, kurš pirms tam notikušajā treniņā piedzīvoja avāriju. Paredzams, ka līdz vakaram, kad norisināsies sacensību pirmais ātrumposms, viņa mašīna būs savesta kārtībā.