Otrdiena, 19. marts
Jāzeps, Juzefa

Rallijā Talsi uzvar ukrainis Gorbans ar WRC auto; Berķis otrais

Jāņa Berķa un Edgara Čeporjus ekipāža sestdien izcīnīja otro vietu rallijā Talsi, kas vienlaicīgi bija Latvijas čempionāta trešais posms.

Kopējā ieskaitē uzvaru izcīnīja iepriekš pasaules rallija čempionātā (WRC) startējušais Ukrainas autosportists Valērijs Gorbans, kurš rallijā piedalījās ar "BMW-Mini John Cooper Works WRC" spēkratu.

Tikmēr Berķis desmit ātrumposmu summā ukrainim zaudēja 47,21 sekundi, kas ar "Ford Fiesta R5" startējušajai Latvijas ekipāžai deva otro vietu.

Savukārt trešajā pozīcijā bija igaunis Ranno Bundsens ("Mitsubishi Lancer Evo VIII"), kurš Gorbanam zaudēja 55,75 sekundes. Nieka 1,78 sekundes no goda pjedestāla atpalika Jānis Vorbjovs un Ivo Pūķis, kuri startēja ar "Mitsubishi Lancer Evo X" spēkratu.

Gorbans uzvarēja sešos no desmit ātrumposmiem, pa vienam panākumam guva Berķis un Bundsens, bet pie divām uzvarām tika lietuvietis Vitauts Šveds ("Mitsubishi Lancer Evo IX"), kurš kopējā ieskaitē palika septītais.

Gorbana ekipāža triumfēja arī LRČ ABS klases vadībā, kamēr Bundsena ekipāža bija labākā LRČ1 ieskaitē, LRČ2 klasē triumfēja Vorobjovs, bet LRČ3 klasē ļoti pārliecinoši uzvarēja Mārtiņš Sesks ar Renāru Franci ("Peugeot 208 R2").

Pazīstamais rallijkrosa pilots Reinis Nitišs, kurš startēja ar "Mitsubishi Lancer Evo X", ralijā ieņēma devīto vietu.

Kā vēstīts, janvārī Latvijas čempionāta pirmajā posmā, Alūksnes rallijā, uzvarēja Gorbans, bet otrajā etapā, rallijā "Sarma", pirmais bija ar Latvijas licenci startējošais krievu pilots Nikolajs Grjazins.

Latvijas čempionāta sezona sastāvēs no septiņiem posmiem.