Rīgā +5 °C
Pirmdiena, 13. maijs
Ira, Iraīda, Irēna, Irina

Rosi ar uzvaru Brno nostiprinās vadībā pasaules čempionātā

Pasaules čempions motošosejā MotoGP klasē Valentīno Rosi svētdien Brno triumfēja Čehijas Grand Prix izcīņā. Tā kā sacensībās kritienu piedzīvoja viņa komandas biedrs un tuvākais sekotājs Horhe Lorenso, Rosi vēl vairāk nostiprinājās vadībā čempionāta kopvērtējumā.Spānijas motobraucējs Dani Pedrosa izcīnīja otro vietu, finišējot aiz uzvarētāja nepilnas 12 sekundes.

Vēl viens Spānijas motošosejnieks Tonijs Eliass ierindojās trešajā vietā. Rosi un Lorenso finišēja pirmajās divās vietās kvalifikācijā un sacensības iesāka spraigā cīņā 138 000 skatītāju klātbūtnē. Divu čempiona titula pretendenti spēkojās līdz brīdim, kad Lorenso pārāk ātri iebrauca līkumā un avarēja, tādējādi ļaujot Rosi netraucēti triumfēt posmā.Šis bija Rosi 160.finišs uz goda pjedestāla.Rosi pārsvars kopvērtējumā pār otrajā vietā esošo komandas biedru Lorenso pieaudzis līdz 50 punktiem (212 pret 162 punktiem). Pasaules eksčempions Keisijs Stouners no Austrālijas ir trešajā vietā ar 150 punktiem. 125 kub.cm klasē uzvarēja spānis Nikolass Terols, kas bija viņa pirmais panākums šajā sezonā. Itālis Marko Simončelli finišēja pirmais 250 kub.cm klasē.**x x x****Pasaules čempionāts motošosejā MotoGP klasē****Čehijas Grand Prix**1. Valentīno Rosi (Itālija, Yamaha) 43:09,9912. Dani Pedrosa (Spānija, Honda) 43:20,7573. Tonijs Eliass (Spānija, Honda) 43:29,7474. Andrēa Dovičiozo (Itālija, Honda) 43:30,4095. Loriss Kapirosi (Itālija, Suzuki) 43:30,5296. Nikijs Heidens (ASV, Ducati) 43:34,535**Kopvērtējums**1. Valentīno Rosi 2122. Horhe Lorenso 1623. Keisijs Stouners 1504. Dani Pedrosa 1355. Kolins Edvardss 1126. Andrēa Dovičiozo 107