Rīgā +3 °C
Otrdiena, 19. marts
Jāzeps, Juzefa

Svētdien gleznainajā Siguldā aizvadīts Latvijas lielākā riteņbraukšanas sacensību seriāla – SEB MTB maratona – trešais posms. Prestižajā Toyota Hybrid distancē uzvaru vīru konkurencē izcīnīja ZZK komandas riteņbraucējs Ivars Prokofjevs, kamēr dāmām nepārspēta palika viņa komandas biedrene Katrīna Jaunslaviete – Kipure. Vērienīgajā Virši – A braucienā pirmo uzvaru karjerā guva Roadex pārstāvis Ģirts Cirvelis.

Ar lieliskiem laika apstākļiem un paugurainām trasēm, kalnu riteņbraukšanas cienītājus svētdien uzņēma Sigulda. Šeit norisinājās SEB MTB maratona trešais posms, kas četrās dažādās distancē pulcēja vairāk nekā 1700 dalībniekus.

“Toyota Hybrid” distancē, kurā sportisti veica 57 kilometru garu distanci, uzvarētāju prognozēt nebija viegli, jo neizkristalizējās viens izteikts favorīts. Līdz pat izšķirošajam kāpumam – Gaujas kalnam – neviens no braucējiem nevarēja justies drošs par panākumu. Izcili beigu daļu aizvadīja “ZZK” komandas sportisti. Jānis Ozols, Dmitrijs Sorokins un Ivars Prokofjevs ieguva trīsvadību, ko neatdeva līdz pat finišam.

Par posma uzvarētāju pēc vairāku gadu pārtraukuma guva cēsinieks Ivars Prokofjevs, kurš trasē pavadīja 1 stundu 52 minūtes un 21 sekundi. Otrā vieta Sorokinam, bet trijnieku noslēdza kopvērtējuma līderis Ozols. Vietas labāko sešiniekā izcīnīja arī Stens Eriks Ottenders (“Pulsaar”), Lauris Purniņš (“MySport veikals”) un Edgars Krūmiņš (“Patria – Bottecchia”). Kopvērtējumā līderpozīcijas saglabā Jānis Ozols, kurš par 16 punktiem apsteidz Dmitriju Sorokinu. Tikmēr trešais ir Ivars Prokofjevs, kuru no līdera šķir 17 punkti.

Dāmām Siguldas posmā nepārspēta palika Katrīna Jaunslaviete – Kipure  (“ZZK”). Viņa trasi veica pēc 2 stundām 5 minūtēm un 45 sekundēm. Otra ātrākā finišā bija kopvērtējuma līdere Ingrīda Šmite no “Baldones velokomandas”, kura galvenajai favorītei zaudēja 1 minūti un 53 sekundes. Labāko trijnieku noslēdza “Patria – Bottecchia” pārstāve Lāsma Ozola. Kopvērtējumā līderes kreklu saglabāja Ingrīda Šmite.

Komandu vērtējumā posmā nepārspēti palika “Pulsaar” vīri, kas otrajā un trešajā vietā atstāja “ZZK”, kā arī “Patria – Bottecchia” komandas. U23 sportistu vērtējumā uzvarēja Stens Eriks Ottenders, bet “Corny” U23 līdera krekls palika Jēkaba Jaunslavieša (“Patria – Bottecchia”) īpašumā.

Ne mazāk spraigas un aizraujošas sportiskās cīņas ritēja vērienīgajā “Virši – A” braucien, kurā startēja kā amatieri, tā riteņbraukšanas iesācēji. Vīru konkurencē, izšķirošo izrāvienu veicot Gaujas kalnā, pirmo uzvaru svinēja “Roudex” komandas sportists Ģirts Cirvelis. Iecavnieks trasē pavadīja 1 stundu 20 minūtes un 10 sekundes. Otro vietu guva pērnā gada čempions Jānis Priževoits (“Volkswagen Komerctransports – Veloprofs.lv”), bet labāko trijnieku noslēdza Smiltenes posmā uzvarējušais Toms Dinsbergs (“Hawaii Express Scott”). Abi pārējie godalgoto vietu ieguvēji Cirvelim zaudēja attiecīgi vienu un trīs sekundes. Kopvērtējumā līdera kreklu atguva Priževoits, kurš tikai par vienu punktu apsteidz Dinsbergu.

Dāmu absolūtajā vērtējumā pirmās trīs vietas aizņēma junioru grupas sportistes. Uzvara “Belo CP” pārstāvei Līnai Svarinskai, otrā vieta Santai Sanijai Jurgenai (“Dobeles dzirnavnieks Feel Free”), bet trijnieku noslēdza uzvarētājas komandas biedrene Enia Kaņepēja. Kopvērtējumā līderes kreklu saglabāja Jurgena.

“Virši – A” distances komandu vērtējumā vīriem uzvaru guva “Volkswagen Komerctransports – Veloprofs.lv”, apsteidzot “Sportland – Bottecchia” un “Hawaii Express/ Scott” vienības. Dāmu komandu vērtējumā uzvarēja “Belo CP/Virši – A”, kam sekoja “Dobeles dzirnavnieks/ Feel Free” un “Ekor 18” dueti.

Lieliskā gaisotnē aizritēja “Mammadaba” brauciens, kurā dalībnieki ar laika kontroli veica 21 kilometru garu distanci. Šajā distancē spēkiem mērojās arī zēnu un meiteņu grupu braucēji. Gan posmā, gan kopvērtējumā pirmās vietas – Artūram Nummuram (“RRS/ Purvciems Filter”) un Laurai Belohvoščikai (“Belo CP”).

SEB MTB maratona seriāls turpināsies 17. jūnijā Madonā. “Toyota Hybrid” distances ietvaros tiks noskaidroti arī Latvijas čempioni MTB maratonā. Plašāka informācija par SEB MTB maratonu atrodama mājaslapā velo.lv.