Rīgā +4 °C
Ceturtdiena, 18. aprīlis
Laura, Jadviga

Svētdien ar tradicionālo posmu no Cēsīm līdz Valmierai startēja 17. SEB MTB maratona sezona. Dubultuzvaru prestižajā Toyota Hybrid distancē vīriem svinēja ZZK komandas sportisti – Arnis Pētersons un Jānis Ozols, kamēr dāmu konkurencē nepārspēta palika Baldones velokomandas riteņbraucēja Ingrīda Šmite. Vērienīgajā Virši – A distancē sezonu ar uzvarām iesāka Jānis Priževoits un Līna Svarinska, informē organizatori.

Saulainos laika apstākļos svētdien kuplā Latvijas kalnu riteņbraukšanas saime pulcējās Cēsīs, lai piedalītos sezonas pirmajā SEB MTB maratona posmā: Cēsis – Valmiera. Turpinot tradīcijas, sacensības atklāja paši mazākie riteņbraucēji, kas startēja azartiskajos “Rasēns” bērnu braucienos.

Dienas prestižākais starts tika dots pulksten 12:00, kad 52 kilometru garajā distancē devās “Toyota Hybrid” brauciena dalībnieki. Vairāki no iepriekšējo gadu favorītiem starpsezonu periodā mainījuši komandas. Pērnā gada čempions Dmitrijs Sorokins pievienojies “ZZK” vienībai, kamēr Oskars Muižnieks, Uldis Ālītis un Aleksandrs Patrijuks šogad aizstāv “Pulsar” vienības godu.

Distances pirmajā daļā, kad riteņbraucēji veica divus apļus Cēsu pilsētas ielās, vadībā izvirzījās Jānis Ozols (“ZZK”) un Uldis Ālītis (“Pulsar”). Abi pieredzējušie riteņbraucēji sekmīgi sastrādājoties, spēja iegūt pārsvaru pār sekotājiem. Vēlāk Ozolam spēja pievienoties viņa komandas biedrs un posma galvenais favorīts Arnis Pētersons, kamēr Ālītis zaudēja kontaktu no līderiem. Finišā abi “ZZK” komandas sportisti iebrauca plecu pie pleca. Uzvarēja cēsinieks Arnis Pētersons, bet Jānim Ozolam augstā otrā vietā. Trasē uzvarētājs pavadīja 1 stundu 36 minūtes un 4 sekundes.

Trešo vietu spraigā cīņā izcīnīja “Pulsar” komandas riteņbraucējs Stens Eriks Ottenders no Igaunijas, kurš Pētersonam piekāpās par 1 minūti un 37 sekundēm. Labāko sešiniekā iekļuva arī Dmitrijs Sorokins, Oskars Muižnieks un Kristofers Bindemanis.

Dāmām uzvaru pirmajā posmā guva “Baldones velokomandas” riteņbraucēja Ingrīda Šmite. Viņa trasē pavadīja 1 stundu 53 minūtes un 1 sekundi. Otro vietu izcīnīja vēl viena šīs vienības pārstāve Anita Antone, kura Šmitei zaudēja 1 minūti un 33 sekundes. Tikmēr trešā vieta valmierietei Madarai Fūrmanei (“Vidzemes mērnieks Dako Ziemeļvidzeme”). “Corny” labākā U23 braucēja kreklu ieguva Stens Eriks Ottenders, kamēr komandu vērtējumā triumfēja “ZZK” vīri, apsteidzot “Pulsar” un “Patria – Bottechia” vienības.

Vērienīgajā “Virši – A” distancē dalībnieki mērojās spēkiem 44 kilometru garajā distancē. Spraigā finiša spurtā uzvaru izcīnīja Jānis Priževoits no komandas “VW Komerctransports – Veloprofs.lv”. Viņa laiks distancē bija 1 stunda 23 minūtes un 40 sekundes. Otro vietu izcīnīja Toms Dinsbergs (“Hawaii Express Scott”), kurš uzvarētājam zaudēja vienu sekundi. Tikmēr vietu uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena aizņēma Ģirts Cirvelis (“Roadex”).

Dāmu absolūtajā vērtējumā pirmās trīs vietas aizņēma junioru vecuma grupas sportistes. Uzvara Līnai Svarinskai (“Belo CP”), otrā vieta Santai Sanijai Jurgenai (“Dobeles dzirnavnieks/ Feel Free”), bet trešā pozīcija Svarinskas komandas biedrenei Eniai Kaņepējai.

Komandu vērtējumā “Virši – A” distancē vīriešiem triumfēja “VW Komerctransports – Veloprofs.lv”, apsteidzot “Hawaii Express Scott” un “Sportland Bottechia” vienības. Kā jaunums SEB MTB maratonā ieviests sieviešu komandu vērtējums “Virši – A” distancē. Šeit uzvarēja “Dobeles dzirnavnieks/ Fell Free” meitenes Santa Sanija Jurgena un Evelīna Ermane Marčenko. Pirmo reizi tika pasniegti līdera krekli arī zēnu un meiteņu grupās. Pirmajā posmā šeit uzvaras guva Artūrs Nummurs (“Filter”) un Laura Belohvoščika (“Belo CP”). Dabas baudītāji tikmēr aizvadīja “Mammadaba” veselības braucienu ar laika kontroli.

SEB MTB maratona seriāls turpināsies jau sestajā maijā, kad sezonas otro no kopumā septiņiem posmiem uzņems Smiltene.