Svētdien Talsos ar elites un amatieru grupas brauciena sacensībām noslēdzās Latvijas čempionāts šosejas riteņbraukšanā. Elites vīru grupā spraigā finiša spurtā otro titulu karjerā izcīnīja Israel Cycling academy komandas sportists Krists Neilands. U23 konkurencē triumfēja Mārtiņš Pluto (Monkey Town), kamēr starp amatieriem absolūtajā vērtējuma nepārspēts palika Jānis Rubiks (ZZK).

Latvijas čempionāta šosejas riteņbraukšanā kulminācija tika sasniegta svētdien, kad Talsos par tituliem grupas braucienā sacentās elites, U23 un amatieru grupu sportisti. Sacensību norises vietā valdīja vēsi un vējaini laika apstākļi, iztiekot bez nokrišņiem.

Ar īpašu interesi tika gaidītas elites un U23 vīru grupas sacensības, jo tajā uzvarētāju prognozēt bija ļoti grūti. Uz starta pirmās līnijas vietas ieņēma pērnā gada čempions Krists Neilands, šī gada individuālā brauciena čempions un šī gada “Tour de France” velobrauciena dalībnieks  Toms Skujiņš, kā arī mājinieku favorīts Kristers Ansons.

Dalībnieka veica 185 kilometru garu distanci, kuras laikā tika veikti astoņi Talsu pilsētas apļi, kā arī divi lielie Sabiles apļi. Jau sākuma daļā, pēc vairākus sportistu aktīvajiem izrāvieniem, noformējās sešu sportistu liela līderu grupa, kurā ietilpa Neilands, Viesturs Lukševics, Māris Bogdanovičs (abi “Amore&Vita  - Prodir”), Aleksejs Saramotins (“Bora – hansgrohe”), Andžs Flaksis (“Holowesko Citadel Racing team”) un Mārtiņš Pluto (“Monkey Town”). Tuvāko sekotāju vidū tikmēr atradās Skujiņš, Gatis Smukulis un Ēriks Toms Gavars, tomēr jau pirms iebraukšanas pēdējos sešos Talsu pilsētas apļos tapa skaidrs, ka līderus panākt šim trio būs teju neiespējami.

Galvenā cīņa par uzvaru sākās pēdējos trijos apļos, kad līderu sešinieks sadalījās. Vadībā atradās Flaksis, Neilands un Saramotins, kuri pēdējā aplī aizdevās nepilnas minūtes vadībā pret tuvākajiem sekotājiem. Noslēdzošajos kilometros sacensību galvgalī bija vērojama spraiga taktiska cīņa. Visaktīvākais tajā bija Flaksis. Čempiona liktenis gan izšķīrās tikai finiša spurtā. Dramatiskā un ļoti aizraujošā cīņā, ko noraudzījās vairāki simti līdzjutēju, pārāks izrādījās kuldīdznieks Neilands. “Israel Cycling academy” vienības sportistam un trenera Toma Flakša audzēknim otrais triumfs valsts čempionāta grupas braucienā pēc kārtas. Distancē Krists pavadīja 4 stundas 18 minūtes un 39 sekundes.

Ar otro vietu samierināties nācās Aleksejam Saramotinam, kuram tāds pats laiks kā uzvarētājam. Tikmēr bronzas godalga Andžam Flaksim (+00:00:01). Labāko sešiniekā absolūtajā vērtējumā iekļuva arī Viesturs Lukševičs, Mārtiņš Pluto un Māris Bogdanovičs.  Par U23 čempionu kļuva Pluto, sudraba godalga Ērikam Tomam Gavaram, bet bronza talsiniekam Kristeram Ansonam (abi “Rīga”).

Jau no rīta grupas brauciena sacensības 94 un 32 kilometru garajās distancēs aizvadīja dažāda vecuma amatieru grupu sportisti. Absolūtajā vērtējumā 94 kilometru garajā distancē, kas veda gan pa Sabiles, gan Talsu pilsētas apļiem, triumfēja “ZZK” komandas sportists Jānis Rubiks, kurš aizraujošā finiša spurtā pārspēja “Evelo team” sportistu Arvi Sprudi.

Tuvākā sekotāju grupa finišēja tieši vienu minūti vēlāk. Ātrākais tajā izrādījās un  trešo vietu izcīnīja Rubika komandas biedrs Kristaps Knops. Visi pirmo trīs vietu ieguvēji bija “Cycling for all” grupas sportisti.