Latvijas BMX sportisti izcīna piecas godalgas UEC Eiropas kausa trešajā posmā

Sestdien Beļģijas pilsētā Zolderā aizvadīts UEC Eiropas kausa izcīņas BMX riteņbraukšanā trešais posms. Latvijas sportisti dažādās vecuma grupās izcīnīja kopumā piecas godalgas. Svētdien Zolderas trasē norisināsies sacensību ceturtais posms, vēsta Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

Vairāk nekā 1300 sportisti no 32 valstīm sestdien Beļģijas pilsētā Zolderā esošajā BMX trasē aizvadīja UEC Eiropas kausa izcīņas trešo no kopumā astoņiem posmiem. Sacensībās startēja arī 62 dažāda vecuma grupu Latvijas sportisti. Jāatzīmē, ka sacensības Zolderas trasē ilga 12 stundas, kam par iemeslu lielais dalībnieku skaits.

Kopumā Latvijas sportisti trešajā posmā izcīnīja piecas godalgas, bet vēl septiņi mūsu valsts pārstāvji iekļuva savu grupu lielajos finālos.  Lielisku sniegumu visas dienas garumā demonstrēja “Stay Strong Latvia” B13 grupas sportists Mikus Freimanis. Trenera Jāņa Lapsiņa audzēknis līdz finālam bija uzvarējis četrus no sešiem saviem braucieniem. Noslēdzošajā dienas braucienā Freimanis jau trases sākuma daļā izkaroja līderpozīcijas, ko nosargāja līdz pat finišam. Līdz šim aizvadītajos trijos Eiropas kausa posmos Mikus Freimanis izcīnījis trīs uzvaras.

B15 – 16 grupā puišiem finālistu vidū  trešo posmu pēc kārtas iekļuva “BMX Rīga AKSSC” pārstāvis Niks Rožukalns. Tajā trenera Mika Puķīša audzēknis finišēja uzreiz aiz labāko trijnieka – ceturtajā pozīcijā. M25+ amatieru konkurences lielajā finālā “Stay Strong Latvia” sportists Viesturs Morzos izcīnīja otro vietu, bet Klāvs Lisovskis bija spiests samierināties ar astoto pozīciju.

Uzvaru B12 grupā lielajā konkurencē izcīnīja “BMX Rīga” pārstāvis Edgars Langmanis, kamēr viņa komandas biedrs Kristers Apels guva ceturto pozīciju 11 gadus veco puišu konkurencē. G11/12 meiteņu grupā finālistu vidū iekļuva divas latvietes – Paula Kibare un Paula Zavinska. Noslēdzošajā dienas braucienā Kibare izcīnīja trešo vietu, kamēr Zavinskai septītā vieta. 10 gadus veco puišu konkurencē finālā labāko sešinieku noslēdza “BMX Rīga” jaunais sportists Ralfs Spila, kamēr šo pašu pozīciju B9 konkurencē guva Markuss Soļims.

Otro vietu G7 meiteņu grupā izcīnīja Elizabete Sofija Zeica, bet Toms Rožukalns bija sestais ātrākais krūzeru 17 – 29 konkurencē vīriem. No mūsu elites sportistiem vistālāk tika Vineta Pētersone, kura sacensības noslēdza pusfinālā.

Svētdien Zolderas trasē notiks UEC Eiropas kausa izcīņas ceturtā posma sacensības.