Rīgā +3 °C
Otrdiena, 19. marts
Jāzeps, Juzefa

Riteņbraucējs Liepiņš izcīna 19.vietu Eiropas čempionāta grupas braucienā

Latvijas šosejas riteņbraucējs Emīls Liepiņš svētdien lietainajā Glāzgovā izcīnīja 19.vietu Eiropas čempionātā grupas braucienā, kamēr Krists Neilands piedalījās dienas atrāvienā un ierindojās 48.pozīcijā.

Par Eiropas čempionu kļuva itālis Mateo Trentins, sudrabs tika nīderlandietim Matjē van der Pūlam, bet bronza - beļģim Voutam van Ārtam.

Neilands kopā ar šveicieti Rolandu Tālmanu jau pirmajos kilometros centās aizbēgt no pārējiem, bet vēlāk latvietis bija septiņu riteņbraucēju grupā, kas devās atrāvienā. Sacensību piektajā aplī Neilands tehnisku iemeslu dēļ bija spiests mainīt velosipēdu, taču saglabāja vietu līderu grupā, kas vienubrīd peletonu apsteidza par piecām minūtēm.

Distances otrajā daļā peletons ar Liepiņu sastāvā panāca līderu grupu, pēc tam izveidojoties lielajai grupai, kurā pirmajā trīsdesmitniekā bija abi latvieši. Tiesa, 40 kilometrus pirms finiša, Liepiņam atrodoties līderu grupā, arī otru latvieti piemeklēja tehniskas problēmas. Sacensību pēdējos apļos līderu pārsvars sasniedza trīs minūtes, Eiropas čempionu noskaidrojot finiša spurtā.

Ar tautieša Dāvides Čimolai atbalstu par Eiropas čempionu kļuva Trentins, sprintā apsteidzot van der Pūlu un van Ārtu.

Līderu grupa 230,4 kilometrus garās distances finišu sasniedza pēc piecām stundām 50 minūtēm un divām sekundēm.

Liepiņš finišēja divas minūtes un 32 sekundes vēlāk, kas viņam deva 19.vietu, bet Neilands zaudēja četras minūtes un 99 sekundes, ierindodamies 48.pozīcijā 50 finišējušo riteņbraucēju konkurencē.

Pērnā gada čempions Aleksanders Kristofs no Norvēģijas šoreiz ieņēma 11.vietu.

Kā vēstīts, individuālajā braucienā neviens no latviešiem nestartēja. Tikmēr dāmu sacensībās Lija Laizāne individuālajā braucienā ieņēma 31.vietu, bet grupas braucienā ierindojās 69.pozīcijā.

Glāzgovā šodien noslēdzas vairāki Eiropas čempionāti, kuros notiek sacensības ūdens sporta veidos, riteņbraukšanā, golfā, vingrošanā, akadēmiskajā airēšanā un triatlonā.