Otrdiena, 16. aprīlis
Mintauts, Alfs, Bernadeta

Riteņbraucējs Liepiņš izcīna sesto vietu prestižās Lielbritānijas tūres ceturtajā posmā

Latvijas riteņbraucējs Emīls Liepiņš no One Pro komandas trešdien izcīnīja augsto sesto vietu Lielbritānijas daudzdienu tūres Ovo Energy Tour of Britain (UCI 2.HC) velobrauciena ceturtajā posmā, otro etapu pēc kārtas finišēdams pirmajā sešiniekā.

Šajā posmā riteņbraucējiem bija jāveic 183,5 kilometrus gara distance, finišā uzvaru izraujot Lotto Soudal vienības vācu sprinterim Andrē Greipelam.

Otro vietu izcīnīja Itālijas riteņbraucējs Saša Modolo (EF Education First-Drapac p/b Cannondale), bet trešais bija jaunzēlandietis Patriks Bevains (BMC). Finiša spurtā grupas galvgalī bija arī Liepiņš, kurš izcīnīja sesto vietu un nopelnīja trīs UCI punktus.

Lielā grupa finišēja pēc distancē pavadītām četrām stundām 22 minūtēm un četrām minūtēm.

Kā vēstīts, otrdien trešajā posmā Liepiņš izcīnīja trešo vietu.

Kopvērtējumā līderpozīciju saglabājis Bevains, kamēr Liepiņš ieņem 34.vietu, līderim zaudējot trīs minūtes un 32 sekundes. Tāpat Latvijas riteņbraucējs ir arī augstajā ceturtajā vietā aktīvāko braucēju jeb sprinteru ieskaitē, kā arī ieņem 41.vietu kalnu karaļa ieskaitē.

No Latvijas sportistiem velobraucienā startē tikai Liepiņš. Dienu pirms sacensībām viņš gan saņēma ziņu, ka nākamgad One Pro vairs nebūs UCI kontinentāla komanda, tādēļ ir skaidrs, ka dobelnieks būs spiests meklēt citu komandu.

Britu tūrē, kas šogad norisinās 15.reizi, iekļauti astoņi posmi, starp kuriem tikai pēdējie divi būs izteikti līdzenuma etapi. Piektajā etapā tikmēr gaidāms individuālais brauciens.

Dalībnieku vidū ir 11 pasaules tūres komandu braucēji, kā arī virkne velosportistu no laba līmeņa profesionālajām kontinentālajām un reģionu kontinentālajām vienībām.