Piektdiena, 19. aprīlis
Vēsma, Fanija

Austrālijas atklātā čempionāta tenisā pusfinālā iekļūst S.Viljamsa un Osaka

Otrdien Austrālijas atklātā tenisa čempionāta pusfinālā iekļuva amerikāniete Serēna Viljamsa un Japānas tenisiste Naomi Osaka.

Rumānietei Simonai Halepai otrdien neizdevās atkārtot "labāko dienu savā dzīvē" - uzvaru pār Viljamsu 2019.gada Vimbldonas turnīra finālā (6-2, 6-2).

Pasaules ranga otrā rakete piekāpās Viljamsai (WTA 11.) ar 3-6, 3-6.

S.Viljamsa otrdien sasniedza savu 40.pusfinālu "Grand Slam" turnīros, kur tiksies ar Japānas tenisisti Naomi Osaku.

Septiņkārtējā "Australian Open" čempione savā 20.Austrālijas atklātajā čempionātā un 77."Grand Slam" turnīrā šoreiz rumānietei nebija pa zobam.

"Noteikti šī ir mana labākā spēle šajā turnīrā," sacīja ar desmito numuru izliktā amerikāniete, sperot vēl vienu soli tuvāk rekorda atkārtošanai ar 24. "Grand Slam" tituliem.

"Man vajadzēja uzlabot sniegumu mačā pret pasaules otro numuru. Tāpēc zināju, ka man jāspēlē labāk, un to es arī izdarīju. Esmu sajūsmā," piebilda uzvarētāja.

39 gadus vecā tenisiste, kura 23 reizes ir uzvarējusi "Grand Slam" turnīros, taču pēc pēdējās lielās uzvaras Melburnā 2017.gadā un meitas laišanas pasaulē ir zaudējusi pēdējos četrus "Grand Slam" finālus, dzenoties pakaļ austrālietes Margaretas Kortas pasaules rekordam.

Otrajā un sestajā pirmā seta geimā amerikāniete uzvarēja, servējot Halepai, taču pati piekāpās servējot trešajā geimā.

Viljamsas treneris Patriks Muratoglu šonedēļ teica, ka Viljamsa pārvietojas pa kortu labāk nekā jebkad iepriekš kopš bērna piedzimšanas.

Viljamsa dominēja, nedodot iespēju Halepai atspēlēties, un uzvarot 36 minūtēs.

Kaut arī amerikānietei bija krietni vairāk uzvarošo sitienu nekā oponentei, arī viņas nepiespiesto kļūdu skaits bija lielāks, un daži sliktie metieni noveda pie trim pēc kārtas breikbumbām rumānietei otrajā otrā seta geimā, Halepai izmantojot otro.

Tomēr arī nākamos trīs geimus uzvarēja servi uzņemošā spēlētāja, līdz sestajā geimā Viljamsa beidzot uzvarēja servējot, panāca 3-3, bet sešu minūšu garā septītajā geimā uzvarēja ar sesto breikbumbu - 4-3.

Devītajā geimā amerikāniete ar otro mačbumbu svinēja vēl vienu breiku un iekļūšanu pusfinālā.

Osaka sasniedza savu ceturto "Grand Slam" turnīru pusfinālu, ar 6-2, 6-2 uzvarot taivānieti Suveju Sje (WTA 71.).

Pasaules trešā rakete mačā pret Taivānas pārstāvi, kura 35 gadu vecumā spēlēja savā pirmajā "Grand Slam" turnīra ceturtdaļfinālā, trāpīja 24 uzvarošus sitienus un kortā uzturējās tikai 66 minūtes.

"Teicu sev, ka jau no paša sākuma man laukumā jādarbojas intensīvi," sacīja japāņu zvaigzne un pašreizējā "US Open" čempione.

"Es jutos tā, ka nevaru atļauties slinkot ar savu kāju darbību vai ko citu. Šodien negribēju spēlēt trīs setus," piebilda uzvarētāja, kura vienmēr kļuvusi par "Grand Slam" turnīra uzvarētāju, ja iekļuvusi ceturtdaļfinālā.

Sezonas pirmais "Grand Slam" turnīrs speciālos "burbuļa" apstākļos norisināsies līdz svētdienai.