Rīgā +3 °C
Piektdiena, 19. aprīlis
Vēsma, Fanija

Čempions Federers piedzīvo ļoti negaidītu sakāvi Vimbldonas ceturtdaļfinālā

Titulētais Šveices tenisists Rodžers Federers trešdien Vimbldonas čempionātā piecu setu trillerī cieta zaudējumu ceturtdaļfināla mačā pret Kevinu Andersonu no Dienvidāfrikas Republikas, kamēr cits šī turnīra kādreizējais uzvarētājs Novaks Džokovičs no Serbijas spēja tikt četru labāko tenisistu skaitā.

Federers, kurš šajā turnīrā bija izlikts ar pirmo numuru, bet ATP rangā ieņem otro pozīciju, cieta neveiksmi ar rezultātu 6-2, 7-6 (7:5), 5-7, 4-6, 11-13.

Trešajā setā šveicietis, kurš Vimbldonā ir triumfējis astoņas reizes, neizmantoja vienu mačbumbu, savukārt mača izšķirošais brīdis bija piektā seta 23.geimā, kurā Andersons izmantoja savu vienīgo breika iespēju šajā setā, panākot 12-11 savā labā, pēc tam arī veiksmīgi noslēdzot maču.

Federers ir tituliem bagātākais vīriešu tenisists Vimbldonas turnīra vēsturē, taču pie sava devītā šo sacensību titula viņš šogad nespēja tikt.

Tikmēr Andersons Vimbldonas pusfinālā spēlēs pirmo reizi karjerā, jo līdz šim šajā turnīrā nebija ticis tālāk par ceturto kārtu jeb astotdaļfinālu.

Viņš pusfinālā tiksies ar kanādieša Miloša Raoniča un amerikāņa Džona Isnera dueļa uzvarētāju.

Tikmēr Džokovičs trešdien ar 6-3, 3-6, 6-2, 6-2 gana droši uzvarēja Kei Nišikori no Japānas.

Džokovičs, kurš pasaules rangā ir 21.vietā, bet Nišikori atrodas septiņas pozīcijas zemāk, Vimbldonas pusfinālā spēlēs astoto reizi karjerā. Viņš trīs reizes ir kļuvis par šī prestižā turnīra uzvarētāju.

Jau ziņots, ka astotdaļfinālā Nišikori uzvarēja Latvijas labāko tenisistu Ernestu Gulbi.

Džokoviča pretinieks pusfinālā noskaidrosies pasaules ranga līdera Rafaela Nadala no Spānijas un argentīnieša Huana Martina del Potro duelī.

Jau ziņots, ka dāmu vienspēlēs pusfinālu sasniegusi Aļona Ostapenko, kura ceturtdien cīņā par vietu finālā tiksies ar vācieti Angeliku Kerberi.