Rīgā +2 °C
Piektdiena, 19. aprīlis
Vēsma, Fanija

Grīnvalds iekļūst Rīgā notiekošā Futures turnīra vienspēļu ceturtdaļfinālā un dubultspēļu pusfinālā

Latvijas tenisists Roberts Grīnvalds trešdien iekļuva Rīgā notiekošā Futures līmeņa vienspēļu tenisa turnīra ceturtdaļfinālā un kopā ar Rūdolfu Medni ielauzās arī dubultspēļu pusfinālā.

Iepriekš kvalifikāciju pārvarējušais Grīnvalds, kurš rangā ierindojas 1913.pozīcijā, otrajā kārtā ar 6-1, 6-1 pārliecinoši apspēlēja baltkrievu Ivanu Ļutareviču, kurš ir planētas 1278.rakete.

Līdz ar to Latvijas sportists par trešās kārtas sasniegšanu ieguvis divus ATP vienspēļu ranga punktus.

Ceturtdaļfinālā Grīnvaldam pretī stāsies ar pirmo numuru izliktā krieva Ronalda Slobodčikova (ATP 549.) un kvalifikāciju pārvarējušā francūža Nino Portaljē dueļa uzvarētājs.

Jau ziņots, ka pirmajā kārtā Grīnvalds ar 3-6, 6-3, 6-4 uzvarēja īpašo ielūgumu saņēmušo amerikāni Danielu Soiferu, kurš rangā neatrodas.

Citā spēlē Artūrs Lazdiņš, kurš ATP rangā ieņem 1304.vietu un turnīrā piedalās ar rīkotāju īpašo ielūgumu, ar 1-6, 1-6 zaudēja 17 gadus vecajam krievu tenisistam Matvejam Miņinam, kurš ATP rangā ir 1133.pozīcijā.

Lazdiņš tādējādi ticis pie viena ranga punkta.

Iepriekš pirmajā kārtā viņš ar rezultātu 6-0, 6-3 pārspēja citu pašmāju tenisistu Teodoru Pukši, kurš rangā nav atrodams un pirms tam pārvarēja kvalifikāciju. Tāpat pirmajā kārtā apstājās cits ar rīkotāju speciālo ielūgumu startējušais pašmāju tenisists Eduards Stefenbergs, kā arī Mārtiņš Rocēns. Tikmēr kvalifikāciju nepārvarēja Rūdolfs Mednis, Deivids Jukša, Artūrs Kuļibaba, Rihards Emuliņš, Ņikita Jesaibegjans, Jānis Mellups, Toms Sutris, Gustavs Lukstiņš un Andris Gudins.

Dubultspēļu turnīrā Grīnvalds/Mednis ceturtdaļfinālā ar rezultātu 1-6, 6-4, 10:6 pārspēja sacensību pirmo numuru Bogdanu Bobrovu no Krievijas un Ļutareviču.

Par iekļūšanu pusfinālā viņi saņēmuši sešus ATP dubultspēļu ranga punktus.

Pusfinālā viņi tiksies ar Lazdiņu/Mikus Losbergu vai brazīliešiem Igoru Žimenesu un Matēušu de Almeidu.

Grīnvalds/Mednis pirmās kārtas cīņā ar 4-6, 6-2, 10:3 uzvarēja izraēlieti Šaharu Elbazu un lietuvieti Julisu Tverijonu, savukārt Lazdiņš/Losbergs ar 3-6, 7-6 (7:5), 11:9 bija pārāki pār francūžiem Pjēru Favrē un Portaljē.

Dubultspēļu pirmajā kārtā zaudējumus cieta Pukše/Stefenbergs, Jukša/Kuļibaba un Emuliņš/Rocēns.

Turnīrs Kārļa Ulmaņa gatvē 150 ilgs līdz svētdienai.