Piektdiena, 10. maijs
Maija, Paija

Halepa ar iekļūšanu Šendžeņas WTA turnīra ceturtdaļfinālā saglabā ranga līderes godu

Rumānijas tenisiste Simona Halepa trešdien ne bez grūtībām sasniedza Ķīnā notiekošā Šeņdžeņas WTA International sērijas turnīra ceturtdaļfinālu, saglabājot pasaules ranga līderes godu vismaz līdz Austrālijas atklātā čempionāta beigām.

Halepa, kura par ranga līderi kļuva pērn oktobrī, trešdien ar 3-6, 6-1, 6-2 uzvarēja ķīnieti Jinjinu Duaņu, kura rangā ir 91.pozīcijā.

Šis panākums garantēja rumānietei ranga līderpozīciju līdz Austrālijas atklātā čempionāta sākumam, līdz ar to sezonas pirmajā Grand Slam turnīrā viņa būs izlikta ar pirmo numuru. Tuvākās sekotājas - spāniete Garvinje Mugurusa un dāniete Karolīna Vozņacki - Halepu rangā līdz tam apsteigt nevarēs.

Šonedēļ publicētajā rangā Mugurusu un Halepu šķīra 40 punkti, taču Mugurusa otrdien traumas dēļ izstājās no Brisbenas WTA Premier turnīra, nepabeidzot otrās kārtas cīņu.

Savukārt Vozņacki spēlē Oklendas WTA International sērijas turnīrā Jaunzēlandē, kur trešdien pārliecinoši sasniedza ceturtdaļfinālu, ar 6-2, 6-2 pieveicot horvātieti Petru Martiču.

Ceturtdaļfināla sasniegšana Vozņacki ļaus pirmdien jaunākajā rangā pakāpties uz otro pozīciju, apdzenot Mugurusu, tomēr panākt Halepu viņa nevar, jo abas tenisistes pirms šīs nedēļas šķīra 160 punkti.

Jau vēstīts, ka pasaules ranga septītā rakete Aļona Ostapenko no Latvijas otrdien cieta neveiksmi Šeņdžeņas WTA International sērijas turnīra pirmajā kārtā, kurā ar rezultātu 1-6, 4-6 zaudēja čehietei Kristīnai Plīškovai. Šis zaudējums gan neiespaidos Ostapenko pozīciju nākamajā rangā.

Tikmēr otra vadošā Latvijas tenisiste Anastasija Sevastova, kura šonedēļ rangā ir 16.pozīcijā, veiksmīgi spēlē Brisbenas WTA Premier turnīrā, kur ir tikusi līdz ceturtdaļfinālam. Sevastova nākamajā nedēļā rangā sev ir garantējusi vismaz 15.vietu, apdzenot krievieti Anastasiju Pavļučenkovu, tomēr Latvijas tenisiste, uzvarot Brisbenas turnīrā, var tikt pat līdz ranga 12.pozīcijai.