Rīgā +2 °C
Otrdiena, 23. aprīlis
Jurģis, Juris, Georgs

Ostapenko Francijas atklātā čempionāta otrajā kārtā zaudē francūzietei Kornē

Latvijas sieviešu tenisa pirmā rakete Aļona Ostapenko ceturtdien Francijas atklātā čempionāta tenisā otrajā kārtā trijos setos piekāpās francūzietei Alizē Kornē.

Mačā Filipa Šatrijē vārdā nosauktajā centrālajā kortā Ostapenko, kura WTA rangā ieņem 13.vietu un turnīrā spēlē ar 13.numuru, ar 0-6, 6-1, 3-6 piekāpās Kornē, kura ir ranga 40.pozīcijā.

Pirmajā setā, ko ar servi sāka mājiniece, Ostapenko zaudēja visus trīs savas serves geimus, pēdējos divus zaudējot "sausā" un neuzvarot nevienā no sešām savas pirmās serves izspēlēm.

Otrajā setā jau pirmo geimu ar pirmo breikbumbu uzvarēja Ostapenko, kura savas serves geimu pirmoreiz spēlē vinnēja līdz tam garākajā geimā.

Trešajā geimā Ostapenko ļāva pretiniecei uzvarēt tikai vienā izspēlē, bet piekto geimu zaudēja "sausā" - 4-1.

Sesto geimu pati Latvijas tenisiste uzvarēja "sausā", bet nākamajā geimā izmantoja pirmo breikbumbu - 6-1.

Šajā setā Ostapenko uzvarēja 11 no 12 savas pirmās serves izspēlēm.

Ātri zaudējusi savs serves geimu, otrajā izšķirošā seta geimā, kas ilga 16 izspēles, Ostapenko bija četras breikbumbas, taču pievīla sitieni izšķirošajos brīžos, kad atlika tikai trāpīt laukumā - 0-2.

Trešajā un ceturtajā geimā sportistes apmainījās ar zaudētiem geimiem servējot - 3-1 Francijas tenisistes labā.

Pēc tam sportistes vinnēja savas serves geimus, Ostapenko uzbrūkot un vairāk kļūdoties, bet Kornē cīnoties aizsardzībā.

Devītajā geimā Kornē pēc Ostapenko sitiena pāri laukumam ieguva divas mačbumbas un izmantoja jau pirmo, Ostapenko sitot tīklā.

Kornē labāk servēja, sakrādama vairāk netveramu servju (piecas pret Ostapenko vienu) un mazāk dubultkļūdu (2:5).

Francūziete guva vairāk punktu gan ar pirmo (63%:55%), gan otro (44%:36%) servi.

Ostapenko realizēja četras no 11 breikbumbām, kamēr francūziete - sešas - no septiņām.

Latvijas pirmajai raketei bija vairāk uzvarētu izspēļu (26:10), taču arī daudz vairāk nepiespiesto kļūdu (48:5).

Visā spēlē Ostapenko uzvarēja 66 no 146 izspēlēm.

Jau ziņots, ka pirmajā kārtā Ostapenko ar 6-1, 6-4 pieveica itālieti Lučiju Brondzeti (WTA 73.), bet Kornē ar 6-2, 6-0 sagrāva japānieti Misaki Doi (WTA 97.).

Abas tenisistes iepriekš savā starpā bija tikušās četrreiz, uzvaras svinot pamīšus. Pēdējā mačā iepriekšējā gadā "WTA 250" sērijas turnīrā Lukemburgā ceturtdaļfinālā ar 7-6 (8:6), 6-2 pārāka bija Latvijas tenisiste, vēlāk aizkļūstot līdz finālam.

Ostapenko šosezon māla laukumos pirmo uzvaru svinēja vien Parīzē. Aprīļa beigās viņa zaudēja Madrides "WTA 1000" sērijas turnīra pirmajā kārtā, bet pēc tam cieta neveiksmi arī pirmajā kārtā šādas raudzes turnīrā Romā, zaudējumu sēriju pagarinot līdz piecām spēlēm.

Tikmēr Kornē aizvadīja veiksmīgu Austrālijas atklāto čempionātu, tiekot līdz tā ceturtdaļfinālam. Pārējos turnīros tikai reizi ir izdevies tikt līdz trešajai spēlei - aprīļa sākumā Čārlstonas turnīrā ASV.

Ostapenko šosezon uzvarējusi 15 no 24 spēlēm, bet Kornē bijusi pārāka deviņās no 21 cīņas.

Ostapenko Parīzē iepriekš spēlējusi septiņas reizes, 2017.gadā kļūstot par turnīra uzvarētāju, finālā ar 4-6, 6-4, 6-3 pieveicot rumānieti Simonu Halepu. Pagājušajā gadā Ostapenko pirmajā kārtā zaudēja amerikānietei Sofijai Keninai.

32 gadus vecajai Francijas tenisistei, kuras pirmais starts "Roland Garros" kortos bija 2005.gadā, šī ir jau 18.reize Francijas atklātajā čempionātā. 2015. un 2017.gadā viņa aizkļuva līdz sacensību ceturtajai kārtai.

Uzvarētājai trešajā kārtā būs jātiekas ar ķīnieti Cjiņveņu Dženu (WTA 74.), kura ceturtdien ar 2-6, 6-2, 6-1 pieveica Ostapenko pretinieci 2017.gada sacensību finālā rumānieti Simonu Halepu (WTA 19.).

Latvijas tenisiste šajā turnīrā piedalās arī dubultspēlēs, kur startē kopā ar savu pastāvīgo pārinieci no Ukrainas Ludmilu Kičenoku. Sacensībās ar 14.numuru izsētais duets pirmajā kārtā trešdien ar 6-4, 6-2 pārspēja rīkotāju īpašo ielūgumu saņēmušās mājinieces Eliksanu Lešemiju un Armonī Tanu.

Turnīrs Parīzē norisināsies no 22.maija līdz 5.jūnijam.

Daugaviņš: Kluba sezonas beigas bija vilšanās

Latvijas hokeja izlases uzbrucējs Kaspars Daugaviņš pirmdien sarunā ar žurnālistiem sacīja, ka sezonas izskaņa klubā bija liela vilšanās, jo neizdevās izcīnīt čempionu titulu.