Pirmdiena, 29. aprīlis
Raimonds, Laine, Vilnis

Ostapenko iekļūst Lincas WTA 500 sērijas turnīra pusfinālā

Latvijas tenisiste Aļona Ostapenko piektdien svinēja uzvaru Lincas WTA 500 turnīra ceturtdaļfinālā.

Ostapenko, kura WTA rangā ieņem 12.vietu un sacensībās ir izsēta ar pirmo numuru, ar 6-1, 6-2 sagrāva pasaules ranga 102.vietas īpašnieci britu tenisisti Džoudiju Baredžu.

Spēli Ostapenko sāka ar zaudētu savas serves geimu, pretiniecei izmantojot trešo breikbumbu, toties uzvarēja nākamajos sešos geimos, izlīdzinājumu otrajā geimā panākot ar ceturto breikbumbu, bet sesto geimu uzvarot "sausā".

Septītajā geimā Ostapenko atspēlēja vienu breikbumbu un ar pirmo setbumbu pabeidza setu - 6-1.

Otro setu Baredža sāka ar uzvarētu savas serves geimu, bet nākamajos piecos geimos pārāka bija Latvijas pirmā rakete, punktu mačam septītajā geimā pieliekot ar trešo mačbumbu.

Ostapenko izpildīja vairāk neveramu servju (4:1), bija precīzāka pirmās serves izpildē, trāpot laukumā 53,7% servju, pretiniecei šajā rādītājā sasniedzot 43,5%.

Latvijas tenisiste guva vairāk punktu gan ar pirmo (75,9%:45,0%), gan otro servi (52,0%:34,6%).

Viņa pārvērta punktā piecas no deviņām breikbumbām, pretiniecei atvēlot četras šādas iespējas, no kurām Baredža izmantoja vienu.

Visā mačā Ostapenko uzvarēja 63 no 100 izspēlēm.

Par iekļūšanu pusfinālā Ostapenko ir nopelnījusi 195 pasaules ranga punktus.

Abas tenisistes līdz šim savā starpā nebija tikušās.

Ostapenko no pirmās kārtas spēles bija brīva, bet otrajā ar 3-6, 6-4, 7-6 (9:7) pieveica dānieti Klāru Tausoni (WTA 91.). Baredža divām uzvarām kvalifikācijā pievienoja vēl divas pamatturnīrā - 6-4, 6-0 pār Francijas pārstāvi Varvaru Gračovu (WTA 46.) un 6-3, 7-6 (7:5) pār beļģieti Žaklīnu Kristinu (WTA 89.).

Abām tenisistēm šis ir pirmais turnīrs pēc Austrālijas atklātā čempionāta, kurā Ostapenko sasniedza trešo kārtu, bet Baredža zaudēja pirmajā mačā. Gada sākumā Latvijas tenisiste uzvarēja Adelaidas "WTA 500" turnīrā, septīto reizi svinot panākumu WTA vienspēļu turnīrā.

Pusfinālā mača uzvarētāja tiksies ar turnīra ceturto raketi beļģieti Elīzi Mertensu (WTA 26.) vai krievieti Anastasiju Pavļučenkovu (WTA 42.).

Dubultspēļu turnīrā Latvijas tenisiste šoreiz nestartē.

Turnīrs telpās Lincā norisinās cietā seguma kortos. 2019.gadā, kad Lincā bija "WTA 250" līmeņa turnīrs, Ostapenko aizcīnījās līdz finālam, kur trīs setos zaudēja amerikānietei Korijai Gofai.

pievienota 6.-9.rindkopa

RFS futbolisti spraigā derbijā pārspēj Riga komandu

Pašreizējā Latvijas čempione RFS sestdien Tonybet futbola virslīgas pirmā apļa pēdējās, devītās kārtas mačā viesos ar rezultātu 2:1 (1:0) uzveica vicečempioni Riga un pēc uzvaras pār tiešo konkuren...