Rīgā +6 °C
Otrdiena, 16. aprīlis
Mintauts, Alfs, Bernadeta

Ostapenko pretiniece Romas WTA 1000 turnīra pusfinālā būs Ribakina

Par Latvijas tenisistes Aļonas Ostapenko pretinieci Romas WTA 1000 sērijas turnīra pusfinālā ceturtdien kļuva Jeļena Ribakina no Kazahstānas.

WTA ranga sestajā vietā esošā Ribakina ceturtdaļfinālā tikās ar planētas pirmo raketi Igu Švjonteku no Polijas un pusfinālu sasniedza pateicoties galvenās favorītes traumai.

Švjonteka pirmajā setā bija pārāka ar 6-2, bet otro setu ar 7-6 (7:3) uzvarēja Kazahstānas tenisiste. Pie rezultāta 2-2 trešajā setā poliete no spēles izstājās labās kājas augšstilba traumas dēļ.

Izstāšanās pārtrauca Švjontekas 14 uzvarēto maču sēriju prestižajā Romas turnīrā, kā arī sagādājis raizes polietes atbalstītājiem pirms Francijas atklātā čempionāta, kas sāksies jau 28.maijā. Švjonteka pērn triumfēja šajā "Grand Slam" turnīrā.

Ribakina šosezon jau trešo reizi uzvar Švjonteku, kurai tā ir puse no kopumā vien sešiem zaudējumiem šogad.

Jau vēstīts, ka trešdien ceturtdaļfināla spēlē Ostapenko, kura WTA rangā ieņem 20.pozīciju, ar rezultātu 6-2, 4-6, 6-3 pārspēja spānieti Paulu Badosu (WTA 35.).

Iekļūstot pusfinālā, Ostapenko nopelnījusi 390 WTA ranga punktus un rangā pacēlusies uz provizoriski 17.vietu.

Otrajā pusfināla pārī tiksies neitrālā sportiste Veronika Kudermetova (WTA 12.) un ukrainiete Anhelina Kaļiņina (WTA 47.).

Pusfināla spēles notiks piektdien.

Turnīrs uz māla seguma Romā norisināsies līdz 20.maijam un tenisistēm tās ir pēdējās sacensības pirms Francijas atklātā čempionāta.