Rīgā +5 °C
Piektdiena, 26. aprīlis
Rūsiņš, Sandris, Alīna

Jocis un Velvere kļūst par Latvijas čempioniem jūdzes skrējienā

"Rimi" Rīgas maratona ietvaros sestdien Rīgā otrajā Latvijas čempionātā jūdzes skrējienā uzvaru svinēja Uģis Jocis, kurš arī sasniedza jaunu Latvijas rekordu, un Līga Velvere, informē pasākuma organizatori.

Jocis "DPD jūdzes" skrējienu jeb 1609 metrus veica četrās minūtēs un 15,87 sekundēs.

Otro vietu ieņēma Kristers Kudlis, kurš finišēja četrās minūtēs un 17,48 sekundēs un no uzvarētāja atpalika nedaudz vairāk kā sekundi, bet Lauris Lapsa piekāpās Jocim piecas sekundes (4:20) un ierindojās trešajā pozīcijā.

Savukārt sieviešu konkurencē Velvere finišu sasniedza pēc četrām minūtēm un 56,5 sekundēm. Pirms gada viņa Latvijas čempionātā jūdzes skrējienā ieņēma otro vietu.

Otrā finišu sasniedza Evelīna Krista Sitnika, kura distanci veica piecās minūtēs un 9,61 sekundēs, bet Daniela Supe zaudēja uzvarētājai nepilnas 16 sekundes un noslēdza labāko trijnieku.

"DPD jūdzes" skrējiena starts bija pie Latvijas Nacionālā mākslas muzeja, bet finišu skrējēji sasniedza pie Brīvības pieminekļa. Tieši šajā trasē septembra un oktobra mijā sacentīsies arī pasaules čempionātā skriešanā.

Jūdzes distancei bija reģistrējušies 2455 dalībnieki.

Piecu un desmit kilometru distances, kā arī pusmaratons un maratons tiks mērots svētdien.

Maratonam līdz piektdienai bija reģistrējušies jau vairāk nekā 23 000 skrējēju no 77 pasaules valstīm.

Maratons Rīgā notiek kopš 1991.gada un šogad norisināsies 33.reizi.

2022.gadā "Rimi" Rīgas maratons pulcēja vairāk nekā 17 000 reģistrēto dalībnieku.