Rīgā +2 °C
Otrdiena, 19. marts
Jāzeps, Juzefa

Mūze ar teju 63 metru tālu raidījumu izcīna uzvaru sacensībās Somijā

Latvijas šķēpmetēja Līna Mūze sestdien Somijā ar 62,75 metru tālu raidījumu izcīnīja uzvaru starptautiskajās vieglatlētikas sacensībās Kuortane Games.

Latvijas šķēpmetēja savu labāko rezultātu sasniedza piektajā mēģinājumā. Pirmajā piegājienā šķēps nesasniedza 57 metru atzīmi, bet otrajā rīks lidoja 58,71 metru tālu.

Trešajā, ceturtajā un sestajā mēģinājumā Mūze palika bez rezultāta.

Otro vietu ar 60,61 metru tālu metienu izcīnīja čehiete Nikola Ogrodņikova, bet ar 58,68 metriem bronzu ieguva islandiete Asdisa Hjamsdotira-Anneruda.

Kopumā dāmu konkurencē startēja deviņas sportistes, no kurām piecas pārstāvēja Somiju. Bez latvietes sacensībās startēja arī Čehijas, Norvēģijas un Islandes sportistes.

Mūzes labākais rezultāts šosezon bija 60,49 metri, bet personīgais rekords - 64,87 metri, kas pērn sasniegts Dimanta līgas posmā Šanhajā.

Pirms šīm sacensībām latviete šosezon Somijā uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena bija kāpusi jau trīs reizes. Tāpat Mūze pagājušajā nedēļā uzvarēja Talsu šķēpi sacensībās, rīku raidot 60,49 metru tālumā.

Vīru sacensībās Latviju pārstāvēja Gatis Čakšs, kurš 11 dalībnieku konkurencē izcīnīja trešo vietu.

Čakšs labāko rezultātu sasniedza ar piekto metienu, kad rīku raidīja 82,92 metru tālumā.

Par sacensību uzvarētāju tika kronēts vācietis Johaness Veters, kurš ir arī 2017.gada pasaules čempions un pasaulē otrā tālākā metiena īpašnieks. Vācietis labākajā mēģinājumā šķēpu aizmeta 86,94 metrus tālu.

Otro vietu ar 85,68 metriem ieguva zviedrs Kims Ambs.

Pirmajā mēģinājumā Čakšs šķēpu aizmeta 79,91 metru tālu, bet otrajā jau pārsniedza 80 metru robežu - 80,64 metri. Trešais mēģinājums netika ieskaitīts, bet ceturtajā šķēps atdūrās uz 82,73 metru atzīmes. Sestajā mēģinājumā viņš rīku aizmeta 81,85 metrus tālu.

Čakša šīs sezonas labākais rezultāts ir 83,45 metri, bet personīgais rekords - 83,89 metri.

Citās disciplīnās Latvijas sportisti nestartē.

Pērn Mūze šajās sacensībās izcīnīja otro vietu, šķēpu raidot 58,64 metrus tālu.