Rīgā +4 °C
Otrdiena, 19. marts
Jāzeps, Juzefa

Itālijas volejbolisti atgriežas Eiropas čempionu tronī

Itālijas vīriešu volejbola izlase svētdien Katovicē uzvarēja 2021.gada Eiropas meistarsacīkstēs, titulu izcīnot pēc 16 gadu pārtraukuma.

Finālcīņā Itālija piecos setos ar rezultātu 3-2 (22:25, 25:20, 20:25, 25:20, 15:11) uzvarēja Slovēniju.

Itālijas izlase izcīnīja savu septīto Eiropas čempionu titulu un pirmo kopš 2005.gada. Savulaik itāļi no 1989. līdz 2005.gadam uzvarēja sešos no deviņiem čempionātiem, pārējos trīs gūstot divas sudraba un vienu bronzas medaļu.

Slovēnija finālā spēlēja trešo no pēdējiem četriem turnīriem un trešo reizi piedzīvoja zaudējumu.

Jaunajiem čempioniem rezultatīvākais ar 21 punktu bija Daniēle Lavija, bet 17 punktus pievienoja Alesandro Mikjeleto, kuri katrs divus punktus guva blokā un trīs ar "eisiem". Vēl 12 punktus guva Džūlio Pināli un 11 punktus sarūpēja Juri Romāno.

Slovēnijas izlasē rezultatīvākais ar 16 punktiem, ceturto daļu no tiem gūstot ar "eisiem", bija Alens Pajenks. Pa 14 punktiem bija Klemenam Čebuļam un Tončekam Šternam.

Mača pirmajā setā Itālijas volejbolisti guva vairāk punktus ar gremdēm (13:8), toties pieļāva 11 kļūdas. Setu ar nekļūdīgu "eisu" noslēdza Alens Škets - 25:22.

Otrajā setā Itālijai bija pārspēks blokā (5:1) un arī uzvara ar 25:20. Sešus punktus šajā setā sarūpēja Lavija.

Nākamajā setā lielisku sniegumu demonstrēja slovēnis Pajenks - 80% realizētu uzbrukumu un seši punkti. Divi "eisi" bija Šternam, bet Slovēnijai uzvara setā ar 25:20.

Ceturtajā setā Itālija atspēlējās no nonākšanas iedzinējos un uzvarēja ar 25:20. Seši punkti šajā setā bija Lavijam, septiņi - Romāno.

Izšķirošais, trešais sets sākās ar slovēņu trīs bezatbildes punktiem, bet lielākoties Romāno sniegumus ļāva Itālijai ātri atspēlēties. Vēlāk Itālijas uzrāvienu turpināja Mikjeleto, kurš seta otrajā pusē atzīmējās ar vairākām jaudīgām servēm, panākdams 11:7 savas izlases labā. Pēdējā slovēņu servētā bumba lidoja autā un Itālija setu uzvarēja ar 15:11.

Spēlē par bronzu finālposma saimniece Polija ar 3-0 (25:22, 25:16, 25:22) uzvarēja iepriekšējo meistarsacīkšu čempioni Serbiju.

Polijas izlasē rezultatīvākais ar 14 punktiem, trīs no tiem blokā, bija naturalizētais kubietis Vilfredo Leons, bet 11 punktus guva Bartošs Kureks.

Serbijas valstsvienībā desmit punkti bija Marko Ivovičam, kurš atzīmējās ar diviem "eisiem".

Jau ziņots, ka Latvijas volejbolisti čempionātā izcīnīja 16.vietu, astotdaļfinālā ar 0-3 zaudējot Itālijai.

Eiropas čempionāta finālturnīrs notika Igaunijā, Somijā, Polijā un Čehijā, piedaloties 24 izlasēm, kas bija sadalītas četrās apakšgrupās. Izslēgšanas turnīrā iekļuva katras apakšgrupas četras labākās komandas.