Rīgā +4 °C
Otrdiena, 19. marts
Jāzeps, Juzefa

Aparjods PČ Sprinta kausā izcīna septīto vietu

Latvijas kamaniņu braucējs Kristers Aparjods piektdien Soču olimpiskajā trasē izcīnīja septīto vietu pasaules čempionāta Sprinta kausa sacensībās.

Latviju pasaules čempionātā vīru konkurencē pārstāv Artūrs Dārznieks, Inārs Kivlenieks, Kristers Aparjods un Kristens Riks Rozītis. Pirmie divi Sprinta kausa kvalifikācijas sacensībās neierindojās starp 15 ātrākajiem braucējiem, kā rezultātā neiekļuva pamatsacensībās.

Par sacensību uzvarētāju tika kronēts mājinieks Romāns Repilovs, kurš trasi izbrauca 34,901 sekundē, par 0,006 sekundēm apsteigdams austrieti Dāvidu Gleiršeru. Bronzu izcīnīja Dominiks Fišnallers no Itālijas, kurš krievam zaudēja 0,058 sekundes.

Aiz labāko trijnieka palika Aleksandrs Gorbačevičs no Krievijas, Jonass Mellers no Austrijas un mājinieks Maksims Aravins.

Latvijas čempions kamaniņu sportā Aparjods izcīnīja septīto vietu un līderim zaudēja 0,124 sekundes. Aparjods trases augšdaļā sasniedza trešo lielāko ātrumu.

Tikmēr Rozītis savā braucienā pieļāva kļūdu trases lejas daļā un ierindojās pēdējā, 15.vietā.

Jau ziņots, ka Elīza Cauce Sprinta kausā izcīnīja bronzu, Kendija Aparjode bija sestā, bet 11.pozīciju izcīnīja Ulla Zirne. Divnieku sacensībās brāļi Juris un Andris Šici izcīnīja septīto vietu, Kristens Putins/Imants Marcinkēvičs ierindojās 13.pozīcijā, bet vietu zemāk bija Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš.

Šosezon Sprinta kausā Apajords izcīnīja divas 12.vietas, bet Siguldā neizdevās iekļūt starp 15 ātrākajiem braucējiem. Kivlenieks nepiedalījās pirmajā Sprinta kausā, bet Vistlerā izdevās izcīnīt 11.vietu, kamēr Siguldā viņš ierindojās astotajā pozīcijā.

Visveiksmīgākais Sprinta kausa posms Latvijas kamaniņu braucējiem bija Siguldā, kur Rozītis palika uzreiz aiz goda pjedestāla, bet Dārznieks bija divas pozīcijas zemāk.

Sprinta kausa kopvērtējumā starp sešiem sportistiem neviens no Latvijas kamaniņu braucējiem nav atrodams.

Pērn pasaules čempionāta Sprinta kausā Aparjods izcīnīja augsto piekto vietu, bet Rozītis ierindojās 12.pozīcijā.

Sestdien pasaules čempionāts turpināsies ar divnieku sacensībām, bet vēlāk trasē dosies dāmas.

Pēc pasaules čempionāta sportisti sezonu turpinās ar Pasaules kausa astoto posmu februāra otrajā pusē, kas norisināsies Altenbergā, Vācijā. Savukārt noslēdzošais devītais posms tiks aizvadīts Kēnigszē.