Eiduka teju atkārto visu laiku labāko Latvijas slēpotāju rezultātu PČ junioriem

Latvijas labākā slēpotāja Patrīcija Eiduka Somijas galvenajā slēpošanas centrā Lahti notiekošajā pasaules junioru čempionātā 5km distancē brīvajā stilā ar izcīnīto 11.vietu sasniedza mūs valsts visu laiku otro labāko rezultātu šāda mēroga sacensībās. Labākais rezultāts – 10.vieta – pieder pašai 18 gadus vecajai Aizkraukles Sporta skolas pārstāvei no Kokneses novada Vecbebriem, kad pērn Šveicē Patrīcija bija desmitā ātrākā sprintā, informē Latvijas slēpotāju pārstāvis Ivars Bācis. Tikmēr madonietis Raimo Vīgants bija labākai no mūsējiem trim un vairāk nekā simts dalībnieku konkurencē ieņēma 38.vietu 10km distancē.

Pirmajā čempionāta dienā sprintā klasiskajā stilā, kas abiem nav stiprākais slēpošanas stils, Patrīcija Eiduka ieņēma 36.vietu, bet decembra beigās apslimušais un divas nedēļas treniņus izlaidušais Raimo Vīgants palika tikai 65.vietā. Līdz ar to abi mūsu vadošie juniori bija apņēmības pilni nostartēt daudz labāk vidējā distancē brīvajā stilā ar intervāla startu, un tas viņiem arī izdevās.

Olimpiete Patrīcija Eiduka, kura 87 dalībnieču vidū pēc FIS punktu reitinga nebija starp labākajām divdesmit piecām, uzsāka gana strauji, pirmajos kontrolpunktos atrazdamies desmitniekā. Vēl pēc pēdējās kontrolatzīmes 4,1km Ingus Eiduka audzēkne bija 8.vietā, tomēr pēdējos pāris simts metros temps nedaudz mazinājās un mūsu vadošā slēpotāja beigās ieguva 11.vietu, tikai pusotrai sekundei pietrūkstot līdz 9.vietai. Eiduka no uzvarētājas atpalika 44 sekundes un nopelnīja 90 FIS punktus. Patrīcija apsteidza vairāku slēpošanas lielvalstu pārstāves – divas norvēģietes, divas krievietes, divas zviedrietes, trīs somietes, visas četras vācietes un itālietes, kā arī pagājušā gada ceturto labāko junioru pasaulē no Čehijas. Labākā no igaunietēm Stīne Līsa Trū Eidukai zaudēja 50 sekundes un ierindojās 39.vietā

Uzvaru svinēja galvenā favorīte un janvārī Skandināvijas kausa posmā Somijā dominējusī zviedriete Frīda Karlsone, kas par 11 sekundēm apsteidza norvēģu jauno supertalantu, 17 gadus veco Helēnu Fosesholmu, bet trijnieku noslēdza labākā somu juniore Anita Korva, kura no uzvarētājas atpalika 19 sekundes.

Pretēji Patrīcijai Raimo Vīgants uzsāka mierīgi, pēc pirmā kilometra atrodoties ārpus labāko sešdesmitnieka. Taču bažas, ka varētu atkārtoties sprinta liktenis rimās, kad Latvijas otrs labākais slēpotājs pēc pusdistances jeb 5km jau bija pakāpies uz 52.vietu, bet pēc 6,1km atzīmes atradās labāko piecdesmitniekā. Turpinājumā vairāku pasaules kausa posmu uzvarētājs junioriem rollerlslēpošanā turēja uzņemto tempu un kāpa vēl augstāk, pie pēdējās kontrolatzīmes 9,1km ielaužoties jau četrdesmitniekā – 38.vieta. Finišā 19 gadus vecais Raimo ieņēma 37.vietu, kas ir viņa augstākā vieta pasaules junioru čempionātos. Ziemeļeiropas čempionāta bronzas medaļas ieguvējs sprintā no Madonas uzvarētājam zaudēja 1:54 un nopelnīja 106 FIS punktus. Raimo jaunākie kolēģi no Madonas BJSS Ilvars Bisenieks un Niks Saulītis nostartēja ļoti līdzīgi, ieņemot attiecīgi 92. (+5:16) un 93.vietu (+5:17). Tikmēr no Baltijas valstu pārstāvjiem tikai igaunis Martins Himma noslēpoja ātrāk par Vīgantu par 18 sekundēm un noslēdza trīsdesmitnieku.

Uzvaru izcīnīja francūzis Žūls Šapā, kas aiz sevis vairāk nekā par 20 sekundēm atstāja tuvākos sekotājus – krievu Aleksandru Terentjevu un norvēģi Iveru Andersenu.

Top komentāri

Super
S
Apsteigt vairākas lielvalstu pārstāves, plus labākā igauniete tālu aizmugurē. Lielisks starts :)