Rīgā +2 °C
Piektdiena, 19. aprīlis
Vēsma, Fanija

Ģērmane debijā Pasaules kausa sacensībās nefinišē slalomā; Šifrina finišē otrā

Latvijas kalnu slēpotāja Dženifera Ģērmane otrdien Flahavā debitēja Pasaules kausa izcīņā, slalomā neveicot pirmo trasi, bet uzvaru izcīnīja slovākiete Petra Vlhova, kura apsteidza amerikānieti Mikeilu Šifrinu.

19 gadus vecā Ģērmane 69 dalībnieču sacensībās startēja ar 63.numuru.

Pirmajā braucienā nefinišēja 23 no 69 sportistēm, pie otrā brauciena tiekot 30 labākajām.

Labāko rezultātu braucienā sasniedza slovākiete Petra Vlhova, kura par 0,17 sekundēm apsteidza ar pirmo numuru startējušo amerikānieti Mikeilu Šifrinu, kura uzvaras gadījumā kļūs par visu laiku titulētāko kalnu slēpotāju sieviešu konkurencē, apsteidzot savu tautieti Lindsiju Vonu.

Trešā ar 0,58 sekunžu atpalicību no Vlhovas ir horvātiete Zrinka Ljutiča.

Arī pēc otrā brauciena galvgalī palika Slovākijas kalnu slēpotāja, kura divu trašu summā par 0,43 sekundēm apsteidza Šifrinu, neļaujot viņai vēl kļūt par rekordisti.

Slovākiete svinēja 27.uzvaru Pasaules kausa posmos, no kurām 18 izcīnītas slalomā.

Trešā finišēja vāciete Lēna Dirra, kura no uzvarētājas atpalika par 0,85 sekundēm.

Otrajā braucienā līdz finišam netika vēl sešas sportistes.

Ģērmane pirms mēneša pēc vairāk nekā pusotra gada pauzes, kas saistīta ar vairāku savainojumu ārstēšanu, atgriezās sacensību apritē. Līdzšinējās astoņās sacensībās Ģērmane bijusi starp ātrākajām sportistēm, bet abos braucienos finišējusi tikai vienās, 21.decembrī Itālijā Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) līmeņa sacensībās slalomā izcīnot otro vietu. FIS punktu vērtē Ģērmane sasniedza savu karjeras labāko rezultātu - 21,36 FIS punktus.

2021.gada nogalē Itālijā Ģērmane treniņā krita un guva atslēgas kaula lūzumu, kura dēļ nerealizējās arī dalība Pekinas olimpiskajās spēlēs.

Pirms tam 2021.gada februārī Ģērmane startēja pasaules čempionātā un slalomā disciplīnā, būdama vien 17 gadus veca, izcīnīja 24.vietu. Viņa nodrošināja neatkarīgās Latvijas laikā labāko vietu pasaules čempionātos, par desmit vietām atpaliekot no mātes Ullas Lodziņas sasniegtā 1989.gadā nobrauciena disciplīnā.

Pasaules kausa sacensībās vīriešiem šosezon startē Miks Zvejnieks.