Rīgā +2 °C
Piektdiena, 26. aprīlis
Rūsiņš, Sandris, Alīna

Ģērmane pasaules junioru čempionātā slalomā izstājas otrajā braucienā

Latvijas kalnu slēpotāja Dženifera Ģērmane trešdien Bulgārijas pilsētiņā Bansko pasaules junioru čempionātā pēc pirmā brauciena slalomā ieņēma 13.vietu, bet otrajā braucienā izstājās.

Līdere pēc pirmā brauciena bija zviedriete Sāra Raska, kura trasi veica 49,33 sekundēs, trīs sekundes simtdaļas atpalika amerikāniete Amēlija Džozefīna Hērta, bet 0,28 sekundes lēnāka bija austriete Līza Herhāgere.

Ar astoto numuru izliktā Ģērmane Raskai zaudēja 1,06 sekundes. Latvijas kalnu slēpotāja, kura pēc pāris nedēļām svinēs savu pilngadību, bija viena no jaunākajām pirmajā divdesmitniekā iekļuvušajām sportistēm.

Otrajā braucienā pirmā trīsdesmitnieka sportistes startēja apgrieztā secībā, tādējādi Ģērmane trasē devās kā astoņpadsmitā. Latvietei starpfinišā bija otrais rezultāts un viņa pretendēja uz pirmo trijnieku U-18 vecuma grupā, taču izlaida vienus no pēdējiem vārtiem pirms finiša. Ģērmane šķērsoja finiša līniju, bet tika diskvalificēta.

Par čempioni tika kronēta itāliete Sofija Matiu, kurai braucienos bija piektā un ceturtā vieta. Otro vietu izcīnīja zviedriete Mūa Būstrema-Mussenere, kurai braucienos bija ceturtā un piektā vieta, kā arī 0,20 sekunžu deficīts pret uzvarētāju. Vienu sekundes simtdaļu atpalika Hērta, kurai otrajā braucienā bija 12.rezultāts.

Raska pēc otrajā braucienā uzrādītā 14.rezultāta atkāpās uz astoto pozīciju.

Sacensības noritēja ledainā trasē, turklāt brīžiem tās lejasdaļu klāja bieza migla.

Pirmajā braucienā finišēja 44 no 69 startējušajām kalnu slēpotājām, bet otrajā finišu sasniedza 35 sportistes.

Jau ziņots, ka otrdien milzu slalomā Ģērmane nefinišēja pirmajā braucienā.

Slaloms sievietēm bija pēdējās sacensības 40. pasaules junioru čempionātā, kurā Ģērmane bija vienīgā Latvijas pārstāve.