Piektdiena, 3. maijs
Uvis, Gints

Netlaus un Veinbergs 7. un 8. vietā Eiropas kausa posmā skeletonā Siguldā

Krists Netlaus un Elvis Veinbergs otrdien Siguldā ieņēma attiecīgi septīto un astoto vietu Eiropas kausa posmā skeletonā, Valtam Smilgam ierindojoties 23.vietā.

Netlaus pirmajā braucienā ieņēma desmito vietu, no līdera pēc pirmā brauciena krieva Dmitrija Grevceva atpalikdams par 1,31 sekundi, bet otrajā viņš sasniedza otru labāko laiku, summā no uzvarētāja Grevceva atpaliekot par 1,27 sekundēm.

Veinbergs abos braucienos finišēja septītais, summā ierindojoties astotajā vietā 1,34 sekundes aiz uzvarētāja.

Smilga no Grevceva pirmajā braucienā atpalika 2,65 sekundes, ieņēma 23.vietu 24 sportistu konkurencē un pie otrā brauciena, kurā piedalījās 20 labākie sportisti, netika.

Grevcevs cīņā par uzvaru par 0,53 sekundēm apsteidza otrā brauciena ātrākā laika īpašnieku vācieti Štefanu Retigu un par 0,95 sekundēm - tautieti Bogdanu Popovu.

Kopvērtējumā pēc septiņiem Eiropas kausa posmiem Netlaus ar 256 punktiem ieņem sesto vietu. Veinbergam ir 168 punkti un 12.vieta, Smilgam - 97 punkti un 22.vieta.

Pavisam Eiropas kausa posmos startējuši 44 skeletonisti.

Sieviešu sacensībās, kur Latvijas sportistes nestartēja, 14 sportistu konkurencē visu goda pjedestālu aizņēma Krievijas skeletonistes.

Uzvaru izcīnīja Poļina Tjurina, kura divus braucienus veica minūtē un 46,57 sekundēs. Viņa par 0,17 sekundēm apsteidza Uļjanu Usiņinu un par 0,48 sekundēm - Anastasiju Ciganovu.

Jau ziņots, ka pirmdien Siguldas trasē tika aizvadītas sacensības vīriešiem un sievietēm Starpkontinentālajā kausā, kā arī Eiropas kausā.

Starpkontinentālajā kausā Dārta Zunte izcīnīja piekto vietu, bet Eiropas kausā otrais finišēja Krists Netlaus, Valts Smilga ieņēma 14. un Elvis Veinbergs - 25.vietu starp 25 atlētiem.

Starpkontinentālais kauss un Eiropas kauss skeletonā ir pēc ranga attiecīgi otrās un trešās sacensības aiz Pasaules kausa. Arī tajās sportisti krāj punktus Pekinas olimpisko spēļu kvalifikācijā.

Nedēļas nogalē Siguldā Eiropas kausā sacentās bobslejisti. Sacensības notiek bez skatītāju klātbūtnes.

Gaida pēdējo papildinājumu

Eiropā spēlējošajiem izlases kandidātiem sezona klubos ir beigusies, un sastāvs sāk iezīmēties.