Rīgā +6 °C
Ceturtdiena, 25. aprīlis
Līksma, Bārbala

Norvēģija saglabā līderpozīcijas Pekinas olimpisko spēļu medaļu tabulā

Norvēģijas sportisti ceturtdien Pekinas olimpiskajās spēlēs izcīnīja vēl vienu zelta medaļu un pēc 13.spēļu dienas joprojām atrodas medaļu tabulas augšgalā.

Norvēģija ar 29 medaļām ir arī godalgu kopskaita līdere. Norvēģu sportisti Pekinas ziemas olimpiskajās spēlēs ieguvuši 14 zelta medaļas septiņas sudraba un astoņas bronzas godalgas. Ceturtdien Espens Bjērnstads, Espens Annešens, Jenss Luross Oftebrū un Jorgens Grābaks izcīnīja zelta godalgu ziemeļu divcīņas komandu sacensībās.

Otrajā vietā ir Vācija ar 22 godalgām - desmit zelta, septiņām sudraba un piecām bronzas. Ceturtdien frīstaila slēpošanas krosa disciplīnā bronzu izcīnīja Daniela Maijere, bet Vācijas divcīņnieki komandu sacensībās tika pie sudraba.

Astoņas zelta, astoņas sudraba un četras bronzas godalgas izcīnījuši ASV sportisti. Ceturtdien ātrslidošanā 1000 metru distancē pie bronzas tika Britānija Bouva, kamēr sieviešu hokeja izlase sīvā cīņā atzina Kanādas pārākumu un izcīnīja sudraba medaļas.

Uz ceturto vietu, pateicoties Sandrai Neslundei, kura tika pie zelta frīstaila slēpošanas krosa disciplīnā, pakāpās Zviedrija, kurai tagad ir septiņas zelta un pa četrām sudraba un bronzas medaļām.

Ķīna, kuras kontā ir septiņas zelta medaļas, atrodas piektajā pozīcijā, bet tai seko Austrija, Nīderlande un Šveice ar sešām augstākā kaluma godalgām.

Latvija ar vienu bronzas godalgu dala 25.vietu ar Beļģiju, Poliju un Igauniju.

Ceturtdien Pekinas olimpiskajās spēlēs sadalīja sešus medaļu komplektus, bet piektdien tiks izcīnīti pieci medaļu komplekti.

Olimpiskās spēles Pekinā norisinās no 4. līdz 20.februārim.

Pēc olimpiskajām spēlēm turpat Pekinā no 4. līdz 13.martam norisināsies paralimpiskās spēles.