Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Norvēģijai ir bažas par Milānas-Kortīnas olimpisko spēļu norises vietām

Norvēģija Nacionālo olimpisko komiteju asociācijas (ANOK) Ģenerālajā asamblejā pagājušās nedēļas nogalē izteica šaubas par izvēlētajām 2026.gada olimpisko spēļu sacensību norises vietām, ziņo interneta resurss insidethegames.biz.

2026.gada spēļu rīkotājus ar jautājumiem ANOK Ģenerālās asamblejas sēdē apbēra Norvēģijas Olimpiskās komitejas, Norvēģijas Paralimpiskās komitejas un Sporta konfederācijas pārstāve, pārmetot, ka izvēlētās sacensību vietas nešķiet "loģiskas".

Tās bija pirmās debates par Itālijas piedāvājumu kopš jūnija, kad Itālijai tikai dota priekšroka, salīdzinot ar apvienoto Stokholmas-Siguldas piedāvājumu, kurā Bobsleja un kamaniņu trasē "Sigulda" bija plānota sacensību aizvadīšana bobslejā, skeletonā un kamaniņu sportā.

Norvēģijas puses uzdotie jautājumi bija vieni no svarīgākajiem ANOC Ģenerālajā asamblejā, un jo vairāk ņemamas vērā Norvēģijas bažas ir tāpēc, ka tā ir viena no ziemas sporta lielvalstīm.

Problēmas, ko saskata Norvēģija, būtība ir pārāk lielā teritorijā izkaisītie olimpiskie objekti, kas kartē ir iezīmēti Milānā, Kortīnā d'Ampeco, Valtelīnā un Valdifiemmē. Tam tiks izveidoti veseli trīs sportistu ciemati.

Galvenās Norvēģijas bažas ir par plānu sacensties divās atsevišķās trasēs kalnu slēpošanā Kortīnā D'Ampeco un Bormio, kuras šķir vairāk nekā četru stundu ceļš. Norvēģijas delegāte uzsvēra, ka tas nav loģiski, jo abas izvēlētās vietas ir pietiekami labas, lai uzņemtu kalnu slēpotājus vienas pašas.

Milānas-Kortīnas spēļu rīkotāji atbildēja, ka apsvērs ieteikumus un sniegs atbildi.

2018.gadā Starptautiskā olimpiskā komiteja (IOC) iepazīstināja ar jaunajām reformām, kuru ietvaros paredzēja dot olimpisko spēļu organizatoriem lielāku brīvību, lai efektīvāk operētu ar finansēm.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Hokejs

Vairāk Hokejs


Basketbols

Vairāk Basketbols


Futbols

Vairāk Futbols


Teniss

Vairāk Teniss


Volejbols

Vairāk Volejbols


Motoru sports

Vairāk Motoru sports


Vieglatlētika

Vairāk Vieglatlētika


Riteņbraukšana

Vairāk Riteņbraukšana


Ziemas sports

Vairāk Ziemas sports


Citi

Vairāk Citi