Norvēģijai un Japānai zelta godalgas ātrslidošanas sacensībās iedzīšanā komandām

Norvēģijas vīri un Japānas dāmas trešdien triumfēja Phjončhanas olimpisko spēļu ātrslidošanas sacensībās iedzīšanā komandām, kamēr titulētā Irēna Vusta tika pie vienpadsmitās medaļas karjerā.

Norvēģijas vīru komandā startēja Hovars Bēko, Sīmens Spielers Nilsens un Svēre Lunds Pēdešens, sudraba medaļas Dienvidkorejas izlases sastāvā izcīnīja Sunhuns Lī, Jēvons Čuns un Minsoks Kims, kamēr trešās vietas ieguvējiem nīderlandiešiem pie godalgām tika Svens Krāmers, Jans Blokhēzens un Patriks Rosts.

Tikmēr Japānas dāmu komandā zelta medaļas kaklā kāra Ajano Sato, kā arī māsas Miho un Nana Takagi, Nīderlandes komandas sastāvā sudrabu izcīnīja titulētā Irēna Vusta, Marita Lēnstra un Antuenete de Jonga. Savukārt bronzu izcīnījušās ASV izlases sastāvā bija nīderlandieša Jorita Bergsma sieva Hetera Bergsma, Britānija Bouva un Mia Mandžanelo.

Vusta tika pie karjerā vienpadsmitās medaļas Ziemas olimpiskajās spēlēs un viņa ir ceturtā visu laiku titulētākā sportiste, atpaliekot vien no trim norvēģu leģendām - par rekordisti trešdien ar 13 medaļām kļuva slēpotāja Mārita Bjergena, kamēr pa 12 izcīnījuši biatlonists Ūle Einārs Bjerndālens un slēpotājs Bjērns Delī.

Finālā vīriem Norvēģijas trijotne distanci slidoja trijās minūtēs un 37,32 sekundēs, otrās vietas ieguvēju Dienvidkoreju pārspējot par 1,20 sekundēm.

B finālā vīriem uzvarēja Nīderlandes komanda, kas savu sāncensi Jaunzēlandi pārspēja par vairāk nekā piecām sekundēm.

Spēcīgā Nīderlandes komanda pusfinālā piekāpās Norvēģijas ātrslidotājiem.

Piekto vietu vīru sacensībās izcīnīja Japāna, sestā bija Itālija, bet astotnieku noslēdza Kanāda un ASV.

Sacensībās dāmām Japāna A finālā distanci veica divās minūtēs un 53,89 sekundēs, kas ir jauns olimpiskais rekords. Japānietes par 1,59 sekundēm pārspēja spēcīgās nīderlandietes.

Savukārt cīņā par bronzu ASV uzvarēja Kanādu, B finālā pretinieces pārspējot par 0,45 sekundēm.

Piekto vietu olimpiskajās spēlēs guva Ķīna, kurai sekoja Vācija, Polija un Dienvidkoreja.

Pirms četriem gadiem Sočos iedzīšanā komandā vīru un dāmu konkurencē uzvarēja Nīderlande.

Šajās olimpiskajās spēlēs ātrslidotāji par medaļām cīnīsies vēl 1000 metros kungiem, kā arī masu startā, kur vīru konkurencē piedalīsies Haralds Silovs.

Phjončhanas olimpiskās spēles noslēgsies svētdien.