Rīgā +7 °C
Ceturtdiena, 25. aprīlis
Līksma, Bārbala

Patrijuks PK posmā biatlonā sprintā par 1,6 sekundēm atpaliek no dalības iedzīšanā

Aleksandrs Patrijuks piektdien Vācijā Pasaules kausa posmā biatlonā sprinta sacensībās par 1,6 sekundēm atpalika no dalības iedzīšanā, ierindojoties 62.vietā, bet Edgars Mise ieņēma 69.vietu.

Patrijuks, kurš startēja ar 88.numuru, pirmajā šautuvē netrāpīja vienam mērķim, otrajā šāva garām trim mērķiem, finišā ieņemdams 62.vietu, uzvarētājam zaudējot divas minūtes un 32,9 sekundes.

Mise startēja ar 94.numuru un šaušanā reizi kļūdījās vien guļus. Finišā viņš ierindojās 69.vietā, uzvarētājam zaudējot divas minūtes un 51,5 sekundes.

Uzvaru izcīnīja krievs Antons Loginovs, kurš ar vienu kļūdu šaušanā stāvus finišēja pēc 27 minūtēm un 0,8 sekundēm.

Tā viņam bija ceturtā uzvara Pasaules kausa individuālajās sacensībās un trešā - sprintā.

Viņš par 6,5 sekundēm apsteidza francūzi Emiljēnu Žakelēnu, kurš šaušanā kļūdījās divreiz, un par 15,1 sekundi - norvēģi Sturlu Holmu Lēgreidu, kurš reizi kļūdījās šaušanā guļus.

Ceturto vietu ieņēma vācietis Johanness Kīns, piekto - viņa tautietis Romans Rēss, sesto - uzvarētāja tautietis Antons Babikovs.

Sacensībās startēja 109 biatlonisti.

Sezonas vērtējumā sprintā pēc piecām no deviņām sacensībām līderis ar 225 punktiem ir Žakelēns. Zviedrs Sebastians Sāmuelsons sakrājis 206 punktus, bet krievam Loginovam ir 191 punkts. Latviešu biatlonisti punktus sprintā nav guvuši.

Visu disciplīnu kopvērtējumā līderis pēc desmit sacensībām ar 425 punktiem ir Žakelēns. Par 24 punktiem mazāk ir viņa tautietim Kentēnam Fijonam Majē, bet norvēģim Vetlem Šostadam Kristiansenam ir 372 punkti. Latviešu biatlonisti punktus nav guvuši.

Patrijuks šosezon divās sacensībās sprintā Zviedrijas trasē Estešundā ierindojās attiecīgi 97. un 70.vietā, Hohfilcenē bija 98., bet sacensībās pēdējā posmā Ansi/Legrānā-Bornānā, kas noritēja Francijā, ierindojās 89.vietā. Iepriekšējā sezonā šajā posmā viņam tika 87.vieta.

Mise ieņēma attiecīgi 108., 105., 99. un 100.vietu. Iepriekšējā sezonā Oberhofā viņam tika 94.vieta.

Pirmajos četros šīs sezonas posmos sprintā uzvaru izcīnīja zviedrs Sebastians Sāmuelsons, kurš uzvarēja abās sacensībās savās mājās, kā arī vācietis Johanness Kīns un norvēģis Juhanness Tīngnēss Bē.

Sievietēm 7,5 kilometru sprints sāksies plkst.15.15 pēc Latvijas laika, tiešraidē to translējot Latvijas Televīzijas 7.kanālam.

Bendika trasē dosies ar 42.numuru, Sanita Buliņa - ar 64., bet Sandra Buliņa - ar 101.numuru.

Sacensībām pieteikušās 104 biatlonistes.

Sestdien notiks sacensības jauktajā stafetē un jauktajā pāru stafetē, bet svētdien - iedzīšanā.

Jauno gadu sportisti iesāk ar diviem Pasaules kausa posmiem Vācijā - Oberhofā un Rūpoldingā, janvāra vidū sacenšoties Itālijā - Antholcā-Anterselvā. Februārī olimpiskās spēles uzņems Pekina, bet mēneša beigās sāksies posms Kontiolahti, pēc tam pirmoreiz Pasaules kausa posmam notiekot Otepē trasē Igaunijā. Sezona tradicionāli noslēgsies Oslo.