Rīgā +5 °C
Ceturtdiena, 25. aprīlis
Līksma, Bārbala

Pekinā izšķirošos braucienus aizvadīs Dukuri, startēs Bendika un hokejisti cīnīsies ar Somiju

Pekinas olimpisko spēļu astotajā dienā izšķirošos braucienus skeletonā aizvadīs brāļi Martins un Tomass Dukuri, biatlonā sprinta sacensībās startēs Baiba Bendika un Latvijas hokejisti cīnīsies ar Somiju.

Plkst.14.20 pēc Latvijas laika skeletonistiem sāksies trešais brauciens, bet plkst.15.55 - ceturtais. Arī turpmāk norādīts laiks tajā brīdī Latvijā. Sacensības tiešraidē translēs Latvijas Televīzijas 1.kanāls (LTV1).

Pēc diviem ceturtdienas braucieniem Martins un Tomass Dukuri ieņem attiecīgi sesto un astoto vietu.

Abos braucienos ātrākais bija Vācijas skeletonists Kristofers Grothērs, otrajā pozīcijā ierindojas viņa tautietis Aksels Jungks, piekāpjoties Grothēram 0,70 sekundes, bet trešajā vietā atrodas Ķīnas sportists Jaņs Veņgans, kurš līderim zaudē 0,75 sekundes.

M.Dukurs atpaliek no Grothēra 0,92 sekundes un no labāko trijnieka - 0,17 sekundes.

T.Dukuram līdz līderim ir 1,22 sekundes.

Piektdien sacensības šajā sporta veidā uzsāks arī sievietes. Plkst.3.30 sāksies pirmais brauciens, bet plkst.5 - otrais. Sacensības tiešraidē translēs Latvijas Televīzijas 7.kanāls (LTV7).

Spēļu debitante Endija Tērauda pirmajā braucienā startēs ar 23.numuru 25 sportistu konkurencē.

Tikai otro sezonu aizvadot Pasaules kausa (PK) apritē, viņa šosezon aktīvā var ierakstīt divas 17.vietas Vācijas trasēs Altenbergā un Vinterbergā, kā arī 12.vietu Eiropas meistarsacīkstēs Sanktmoricā.

Plkst.11. biatlonā sacensības sāksies 7,5 kilometru sprintā sievietēm, kur ar 62.numuru startēs Bendika. Arī turpmāk minēts laiks tobrīd Latvijā. Sacensības tiešraidē translēs Latvijas Televīzijas 7.kanāls (LTV7).

Startam pieteiktas 89 sportistes.

Latvijas biatloniste 2018.gada olimpiskajās spēlēs Phjončhanā sprintā finišēja 39.vietā.

Jau aizvadītajā 15 kilometru "klasikā" Pekinā Bendika sasniedza sliktāko rezultātu savā olimpietes karjerā, ar sešām soda minūtēm ieņemdama 58.vietu.

Šajā sezonā sprintā Bendika Pasaules kausa posmos labākos rezultātus sasniedza sezonas sākumā, Estešundā ar perfektu šaušanu ieņemot 14.vietu un Hohfilcenē ar vienu "pūdeli" ierindojoties devītajā vietā.

Plkst.15.10 otro spēli C grupā ar Somiju aizvadīs Latvijas hokejisti. Sacensības tiešraidē translēs LTV7.

Pirmajā mačā ceturtdien Latvija ar 2:3 (0:1, 1:2, 1:0) piekāpās Zviedrijas valstsvienībai.

Vārtus Latvijai vairākumā guva Renārs Krastenbergs un Nikolajs Jeļisejevs.

Rezervē pirmajā mačā palika Mārtiņš Karsums, Miks Indrašis un Kristers Gudļevskis.

Vienīgajā pārbaudes spēlē pirms turnīra Latvijas izlase pirmdien ar 1:2 piekāpās Dānijas hokejistiem, maču vienas stundas garumā aizvadot treniņa režīmā. Vārtus Latvijai guva Ronalds Ķēniņš, bet pagarinājumā, kas tika spēlēts neatkarīgi no rezultāta pamatlaikā, - Mārtiņš Dzierkals.

2018.gada spēlēm Latvija nekvalificējās, bet Somija ieņēma sesto vietu. Latvija sesto reizi spēlē olimpiskajās spēlēs, augstāko vietu - astoto - ieņemot pirms astoņiem gadiem Sočos.

Latvijas izlase 13.februārī grupas pēdējā spēlē tiksies ar Slovākiju.

Triju grupu uzvarētājas un labākās otrās vietas ieguvējas uzreiz iekļūs ceturtdaļfinālā, bet pārējās astoņas komandas izslēgšanas spēlē noskaidros atlikušās ceturtdaļfināla dalībnieces.

Plkst.13.18 šorttrekā sāksies sacensības 500 metru distancē vīriešiem. Sacensības tiešraidē translēs kanāls LTV7.

Piektajā priekšsacīkšu slidojumā ar 34.numuru startēs vienīgais Latvijas pārstāvis šajā distancē Krūzbergs.

Ceturtdaļfinālā iekļūs pa diviem ātrākajiem katras grupas slidotājiem, kā arī vēl četru ātrāko laiku īpašnieki.

Sacensības uzsāks 32 atlēti, bet ceturtdaļfināls, pusfināls un fināls notiks svētdien.

Krūzbergs ir spēļu debitants.

Plkst.9 sacensības uzsāks slēpotāji 15 kilometru distancē klasiskajā stilā. Sacensības tiešraidē translēs LTV7.

Latviju pārstāvēs Raimo Vīgants, kura trasē dosies ar astoto numuru un Roberts Slotiņš (75.). Abi ir spēļu debitanti.

Startam pieteikti 99 dalībnieki.

22 gadus vecais Vīgants otrdien sprintā patīkami pārsteidza ar izcīnīto 20.vietu, kamēr Slotiņš kvalifikācijā finišēja 70.vietā.

Piektdien medaļas tiks sadalītas septiņās disciplīnās kalnu slēpošanā, biatlonā, distanču slēpošanā, šorttrekā, skeletonā, snovbordā un ātrslidošanā.

Pekinā Latviju olimpiskajās spēlēs pārstāv 57 sportisti 11 sporta veidos: ātrslidošanā, biatlonā, bobslejā, daiļslidošanā, distanču slēpošanā, frīstailā, hokejā, kalnu slēpošanā, kamaniņu sportā, skeletonā, šorttrekā, tramplīnlēkšanā un ziemeļu divcīņā.

Pēc olimpiskajām spēlēm turpat Pekinā no 4. līdz 13.martam norisināsies paralimpiskās spēles.