Rīgā +2 °C
Piektdiena, 19. aprīlis
Vēsma, Fanija

Vīgants 15 km klasiskā stila distancē finišē 62.vietā; par olimpisko čempionu kļūst soms Niskanens

Latvijas distanču slēpotājs Raimo Vīgants piektdien Pekinas olimpiskajās spēlēs izcīnīja 62.vietu 15 kilometru distancē klasiskajā stilā, bet par čempionu kļuva soms Īvo Niskanens.

Čempions distanci veica 37 minūtēs un 54,8 sekundēs.

Sudraba godalgu izcīnīja Krievijas Olimpiskās komitejas (ROC) pārstāvis Aleksandrs Boļšunovs, kurš uzvarētājam zaudēja 23,2 sekundes, kamēr pie bronzas tika norvēģis Juhaness Klēbo, kurš no soma atpalika 37,5 sekundes.

Niskanenam, kurš 2018.gada Olimpiādē triumfēja 50 kilometru slēpojumā, šī bija otrā medaļa Pekinā - skiatlonā soms tika pie bronzas. Boļšunovs, kurš uzvarēja skiatlonā, savai medaļu kolekcijai pievieno sudrabu, tikmēr Klēbo zeltam sprintā tagad pievienojis bronzu "klasikā".

Niskanens šājā distancē ir arī 2017.gada pasaules čempions.

Vīgants čempionam finišā zaudēja piecas minūtes un 16,1 sekundi, ieņemot 62.vietu, kamēr cits Latvijas pārstāvis Roberts Slotiņš no uzvarētāja atpalika sešas minūtes un 50 sekundes, ieņemot 74.vietu.

Finišu sasniedza visi 95 no 97 startējušajiem sportistiem.

2018.gada olimpiskajās spēlēs šajā distancē trešo reizi pēc kārtas triumfēja Dario Kolonja no Šveices, kurš šoreiz finišēja tikai 44.vietā.