Rīgā +17 °C
Ceturtdiena, 13. jūnijs
Uva, Ainārs, Zigfrīds

Ar dalībnieku rekordu Mārupē startējusi jaunā Latvijas BMX čempionāta sezona

Sestdien Mārupē ar jaunu dalībnieku rekordskaitu startējusi jaunā „SMScredit.lv BMX čempionāta” sezona. Par uzvarētāju spēcīgajā Pro Open grupā kļuva „Tālava/ Valmiera” pārstāvis Kristers Lejiņš, informē Latvijas Riteņbraukšanas federācija.Jaunā „SMScredit.lv BMX čempionāta” sacensību sezona sestdien startēja Mārupē.

Pirmajā posmā dažādās vecuma un konkurences grupās startēja pēdējos gados neredzēti liels riteņbraucēju skaits – 284 dalībnieki. Pārstāvēti bija ne tikai visi Latvijas BMX klubi, bet arī par uzvarām savās grupās cīnījās sportisti no Igaunijas un Lietuvas. Īsi pirms sacensību sākuma, 2013. gada valsts čempioni svinīgi pacēla Latvijas karogu, tādējādi atklājot „SMScredit.lv BMX čempionāta sezonu”.Ar lielu interesi tika gaidītas cīņas Pro Open grupā, kur sacentās junioru un elites sportisti. Nestartējot vairākiem favorītiem, priekšbraucienos divas uzvaras aizraujošā cīņā izcīnīja „Tālavas” kulba braucējs Kristers Lejiņš un „Mārupes” pārstāvis Elvis Puroms. Tikmēr pa reizei nepārspēti palika – Klāvs Lisovskis („X klubs Ozolnieki”) un „Māra Štromberga aģentūras” sportists Toms Skujiņš, kuram šī ir atgriešanās BMX sacensībās pēc neliela pārtraukuma. Lielajā finālā gan ātrākais visai pārliecinoši bija Lejiņš, otrajā vietā atstājot Lisovski, bet trešajā jau pieminēto Skujiņu.M17+ konkurencē savu favorīta statusu attaisnoja pērnās sezonas uzvarētājs Kristaps Konrāds, kurš pārliecinoši pārspēja savus konkurentus arī lielajā finālā. B16 jauniešu konkurencē tikmēr triumfēja lietuvietis Gabriels Pabianskas, kurš otrajā vietā atstāja pagājušā gada čempionu Helviju Babri no Vecpiebalgas. Meiteņu 14+ grupā spraigā cīņā uzvaru izcīnīja Vineta Pētersone, bet krūzeros nepārspēti Mārupē bija - ventspilnieks Kristaps Ezītis un saldinieks Žaks Jaunbrālis. Azartiskas un nemazāk spraigas cīņas notika arī jaunākajās vecuma grupās.Svētdien šajā pat trasē norisināsies Mārupes kausa izcīņas sacensības, kuru laikā gaidāmi daudz interesanti pasākumi ikvienam līdzjutējam un dalībniekam. Tikmēr „SMScredit.lv BMX čempionāta” otrais posms 24. maijā norisināsies Jelgavā.