Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +4 °C
Daļēji apmācies
Svētdiena, 23. februāris
Haralds, Almants

Vairāk nekā puse no Piekrastes tīrradē savāktajiem atkritumiem - plastmasa

Katru septembra sestdienu Latvijas piejūrā norisinājās simtgades iniciatīva Piekrastes tīrrade – Latvijai tika uzdāvināti vairāk nekā 500 kilometri tīras piekrastes, portālu Diena.lv informēja akcijas rīkotāji - Vides izglītības fonds. Vairāk nekā puse no savāktajiem atkritumiem bija plastmasa.

Piekrastes sakopšanas darbos piedalījās gandrīz 2000 dalībnieku – gan skolēni, gan darba kolektīvi, gan ģimenes, gan individuālie brīvprātīgie. Piekrasti tīrīja ne tikai Latvijas iedzīvotāji, bet arī mūsu valsts viesi. Tā, piemēram, vienu no Jūrmalas posmiem sakopa vairāk nekā 100 viesi no Somijas.

Pavisam kopā savākti 1345 maisi atkritumu, no tiem vairāk nekā pusi - 753 maisus - veidoja plastmasas atkritumi. Tīrot piekrasti, tika atrasti arī lielgabarīta un bīstamie atkritumi. Dalībnieki īpaši uzsvēra uzkrītoši lielo izsmēķu un balonu skaitu pludmalēs. 
  
Iniciatīva tika uzsākta 1. septembrī, kad kopīgiem spēkiem tika sakopta Liepājas, kā arī Rucavas, Nīcas, Grobiņas un Pāvilostas novada jūrmala; 8. septembrī – Ventspils un Ventspils novada piekraste. 15. septembrī Tīrrade norisinājās Dundagas, Rojas, Mērsraga un Salacgrīvas novadā, 22. septembrī tā notiks Engures, Carnikavas, Saulkrastu un Limbažu novadā, savukārt pēdējā mēneša sestdienā - 29. septembrī – Latvijai tika uzdāvināta tīra Jūrmalas un Rīgas piekraste.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Vides Diena

Vairāk Vides Diena


Tūrisms

Vairāk Tūrisms


Ceļošana

Vairāk Ceļošana


Dabas Diena

Vairāk Dabas Diena