Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Pasaule

Oskaru spēles © DIENA(22)

88. Amerikas Kinoakadēmijas ceremonija, kas notiks šo svētdien Losandželosā, ir nozīmīgākais kinopasākums pasaulē – rēķinu noslēgšana ar nu jau aizgājušo 2015. gadu, par kura labākajām filmām tad arī būs balsojuši vairāk nekā 5000 Amerikas Kinoakadēmijas biedru.

Stihija, vārdā ķīniešu Jaunais gads © DIENA(2)

Šā gada 8. februārī daudzviet pasaulē ar vērienu tiek atzīmēta jaunā, Ugunīgā Pērtiķa, gada iestāšanās pēc ķīniešu kalendāra. Šīs svinības izceļas ne tikai ar interesantām tradīcijām, bet arī to, ka spēj radīt problēmas gan biznesā, gan transporta sistēmā.Jaunais ir 4653. vai 4714. gads? Pat ja ķīniešu laika skaitīšanas sistēmu pārnes Rietumu pasaulei saprotamās mērvienībās, to noteikt nav nemaz tik viegli, jo par laika skaitīšanas sākuma punktu versijas ir vairākas.

Iepotēt mīlestību pret vadoni © DIENA(78)

No kalendāriem un smaržām līdz apzeltītām statujām, luksusa lietām un eposu cienīgiem mītiem par pārcilvēka īpašībām. Arī mūsdienās autoritāri un totalitāri pārvaldītās valstīs tiek attīstīts līderu personības kults.

Paraugvalsts zem Briseles lupas © DIENA(80)

Eiropā bargi kritizē Polijas jaunās valdības pieņemtos lēmumus tiesu varas un mediju jomā, dēvējot tos gan par putinizāciju, gan valsts apvērsumu. Eiropas Komisija pat sākusi pārbaudi, lai noskaidrotu, vai navsaskatāma pretruna ar ES tiesiskuma normām.

Šengenas zona krustcelēs © DIENA(12)

Migrantu krīzes un terorisma draudu dēļ daudzi eiropieši gatavi atteikties no lielākā Eiropas Savienības sasnieguma – personu pārvietošanās brīvības.