Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā -1 °C
Daļēji apmācies
Otrdiena, 30. novembris
Andrejs, Andrievs, Andris

Basketbols

Atgriezušies savā ādā © DIENA

Fizioterapeita sasauktā sapulcīte palīdzējusi salikt pareizos akcentus Latvijas 3x3 basketbola izlases enerģijā, lai pēc neveiksmīgās olimpisko sacensību trešās dienas komanda izšķirošajās spēlēs Tokijā parādītu to sniegumu, ar kādu tā pēdējos gados pārsteigusi sava sporta veida eliti.

Pieaug spriedze © DIENA(1)

Asāki vārdi arvien biežāk nāca pār Latvijas 3 x 3 basketbolistu lūpām savstarpējā komunikācijā un sarunās ar medijiem pēc diviem nepatīkamiem zaudējumiem olimpiskā turnīra trešajā dienā. Kritums sniegumā spēļu galotnēs maksāja dārgi ne tikai pret turnīra galvenajiem favorītiem serbiem (16:22), bet arī pret Krievijas Olimpiskās komitejas komandu (15:19). Samezglotajā situācijā latviešiem pēdējā kārtā vēl ir iespēja izcīnīt kāroto otro vietu, taču ļoti nelabvēlīgas sakritības rezultātā var sanākt arī palikšana ārpus sešnieka, kas piedalīsies izslēgšanas turnīrā. Intrigas mezgls atraisīsies ceturtdien pēc pusdienlaika spēlē ar Nīderlandi.

Banki: Komandas sagatavošanās process ir tikai sācies

Latvijas vīriešu basketbola izlases galvenais treneris Luka Banki pēc pārbaudes spēles ar Šveici atzina, ka spēlētāju sagatavošanās process ir tikai sācies un vēl daudz darba jāiegulda, lai sasniegtu labāko komandas formu.

Nokļūst līderu pulkā © DIENA

Emocionālam uzrāvienam olimpiskā turnīra pirmajā spēlē Latvijas 3 x 3 basketbola izlasei sekoja smagnējs turpinājums, tomēr komanda pārliecinoši uzņēmusi kursu uz pamatturnīra pirmā mērķa sasniegšanu. Pēc četrām no septiņām spēlēm latvieši izvirzījušies otrajā pozīcijā aiz turnīra galvenās favorītes Serbijas – tieši pret līderiem jāspēlē agrā pirmdienas rītā pēc Latvijas laika.

Lasmanis: Pēc atklāšanas ceremonijas gājienā gūtajām emocijām spēlēt bija ļoti viegli © DIENA

Latvijas 3 x 3 basketbolisti pēc pirmās uzvaras olimpiskajā turnīrā atklāja, ka treniņos bažas radījušais karstums un savdabīgā atmosfēra tribīnēs nav traucējusi. “Melotu, ja teiktu, ka mandrāžas nebija. Tās tomēr ir olimpiskās spēles. Mums visiem – pirmās. Tomēr bija baigais adrenalīns un visas blakus lietas aizmirsās,” gandarīts par sekmīgo turnīra sākumu bija viens no komandas līderiem Nauris Miezis.

Karognesējs Čavars: Tokijā apstākļi ir tropiski, bet tie ir visiem vienādi © DIENA

Latvijas delegācijas karognesējs atklāšanas ceremonijā un visas olimpiskās komandas lielākās cerības – 3 x 3 basketbola izlases – kapteinis Agnis Čavars pirmsspēļu dienā žurnālistu ielenkumā teju vai izstaro mieru un pārliecību par saviem spēkiem, lieku reizi apliecinot, ka valsts simbols parādē būs drošās rokās. Olimpisko spēļu debitants savu mēneša beigās gaidāmo 35. dzimšanas dienu cer sagaidīt ar labi padarīta darba sajūtu, bet par emocijām pirms spēlēm dalījās arī ar laikrakstu Diena.