Laika ziņas
Šodien
Migla
Otrdiena, 16. aprīlis
Mintauts, Alfs, Bernadeta

3. marts

Alerģijas uzturētāji © DIENA

Kādēļ gripas vīrusi uzrodas un pazūd, bet alerģijas bieži vien paliek uz visu mūžu? Pie vainas varētu būt imūnšūnas, jo tās iegaumē alerģijas un uztur tās pie dzīvības.

Pasniegtas Boņuks 2023 balvas

Latgales vēstniecībā Gors 2. marta vakarā notika svinīgā Latgaliešu kultūras gada balvas Boņuks pasniegšanas ceremonija, kur tika godināti desmit balvas ieguvēji – spilgtākie un nozīmīgākie notikumi un personības latgaliešu kultūrā 2023. gadā, kā arī pasniegta balva par mūža ieguldījumu ilggadējam Krāslavas kultūras darbiniekam Jāzepam Dobkevičam. Par simpātijas balvas – Žyks – saņēmēju kļuva – Baltinavas teātris Palādas.

Krokusu ekspedīcijas © DIENA

Sīpolpuķu selekcionārs Jānis Rukšāns (78) par kolekcionāra azartu, izaicinājumiem augu izpētes ekspedīcijās kalnos, safrānu Latvijā un godkārīgiem sāncenšiem ar negodīgu spēli.

Vieniem gardums, citiem – fui un pē! © DIENA

Dažādos pasaules nostūros cilvēkiem ir atšķirīgi ēšanas paradumi, kas nereti veidojušies tāpēc, ka konkrētajā vietā kāds pārtikas produkts ir pieejamāks par citiem. Taču tas nav vienīgais faktors. Ķengura, aligatora vai haizivs gaļa Latvijā nav īpaši populāra tieši tāpēc, ka šie dzīvnieki te nemājo, taču vairākums mūsu valsts iedzīvotāju nav nekādā sajūsmā arī par zirga gaļu (par suņa un kaķa gaļu nemaz nerunājot). Kādas ir gaļas ēšanas tradīcijas dažādās valstīs, un no kā tās atkarīgas?

Bots/Plūme Siguldā uzvar Pasaules kausa posmā kamaniņu sportā; kopvērtējumā trešie

Latvijas kamaniņu braucēji Mārtiņš Bots/Roberts Plūme sestdien Siguldā uzvarēja Pasaules kausa posma divnieku sacensībās, kopvērtējumā ieņemot trešo vietu, Eduards Ševics-Mikeļševics/Lūkass Krasts ierindojās astotajā vietā, bet Raimonds Baltgalvis/Vitālijs Jegorovs otrajā braucienā piedzīvoja kritienu un ieņēma 18.vietu.

Mendeļejeva ķīmiskais pasjanss © DIENA

Pirms 155 gadiem Krievijas Ķīmijas biedrības locekļi tika iepazīstināti ar Dmitrija Mendeļejeva sagatavotās ķīmisko elementu periodiskās sistēmas pirmo tabulu. Sākotnēji skeptiskā attieksme pret zinātnieka veikumu mainījās nākamajos gados, kad tika atklāti vairāki ķīmiskie elementi, kuru īpašības precīzi atbilda Mendeļejeva prognozētajām.

Lieldienas Bādenbādenē ar Elektru un Berlīnes filharmoniķiem © DIENA

No 23. marta līdz 1. aprīlim Bādenbādenē notiks ikgadējais Lieldienu festivāls. Tas tiek rīkots kopš 2013. gada, un galvenā loma tajā ir atvēlēta Berlīnes filharmonijas orķestrim. Tikai Bādenbādenē šis izcilais simfoniskais kolektīvs nokāpj no skatuves orķestra bedrē, lai spēlētu operas izrādē

Kalendārs

Marts, 2024
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
26 27 28 29 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7