Laika ziņas
Šodien
Migla

18. marts

ASV pieprasa uzņēmumiem pārtraukt darbu Nord Stream 2 projektā

ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens ceturtdien aicināja visus uzņēmumus, kas ir iesaistīti gāzesvada Nord Stream 2 būvē, nekavējoties apturēt savu dalību šajā projektā, pretējā gadījumā tiem būs jārēķinās ar ASV sankcijām.

Bulgārija pastiprinās Covid-19 dēļ noteiktos ierobežojumus

Bulgārijā pieaugot jauno koronavīrusa gadījumu skaitam un ar Covid-19 saistīto nāves gadījumu skaitam, valdība nolēmusi ar pirmdienu stingrākus padarīt pandēmijas dēļ ieviestos ierobežojumus, ceturtdien pavēstīja veselības jomas amatpersonas.

Valdība augstas gatavības kultūras infrastruktūras projektiem piešķir 22,5 miljonus eiro

Ministru kabinets 11. martā apstiprināja Kultūras ministrijas (KM) priekšlikumu piešķirt 22 467 737 eiro augstas gatavības kultūras infrastruktūras projektiem, kas saistīti ar Covid-19 izraisītās krīzes pārvarēšanu un ekonomikas atlabšanu. Tādējādi šī un nākamā gada laikā būs iespējams īstenot 14 projektus kultūrizglītības iestādēs, trīs projektus kultūras mantojuma iestādēs un četrus profesionālās mākslas iestādēs, informēja KM Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale.

Per aspera ad astra zeneca! © DIENA(3)

Kamēr nebūs izveidots biroju veido­šanas birojs, valstī nekas labs nenotiks, – nesen tviterī ierakstīja Tambovas vilks. Savukārt SestDienas rubrikas Smalkās aprindas šā numura parakstu konkursā (ja SestDienu nesākat šķirstīt ar to, tad šā teikuma beigas izlaidiet), ko Vakcinācijas projekta birojs tās vadītājas Evas Juhņēvičas personā grib teikt tautai, uzvarēja atbilde, ka uz e-veselības fona birojs ir kā koronavīruss okeānā.

Spānija legalizē eitanāziju(1)

Spānijas parlaments ceturtdien nobalsojis par eitanāzijas legalizāciju, kļūstot par vienu no pirmajām valstīm, kas uz nāvi slimiem un smagi savainotiem pacientiem ļauj izbeigt savas ciešanas.

Latvijā 14. augstākā saslimstība ar Covid-19 ES un EEZ valstu vidū(1)

Virknē Eiropas valstu augot saslimstības līmenim ar Covid-19, bet Latvijā tam samazinoties, Latvijā pašlaik ir 14. augstākais saslimstības rādītājs Eiropas Savienības (ES) un Eiropas ekonomiskās zonas (EEZ) valstu vidū, liecina Eiropas Slimību un profilakses centra (ECDC) apkopotie dati.

Naktī uz piektdienu snigs

Naktī uz piektdienu Latviju no ziemeļrietumiem šķērsos sniega mākoņi un valsts lielākajā daļā izveidosies pāris centimetrus bieza sniega sega, prognozē sinoptiķi.

Slimnīcās esošo Covid-19 pacientu skaits samazinājies līdz 658

Aizvadītajā diennaktī Latvijas slimnīcās ievietoti 49 Covid-19 pacienti, tostarp trīs pārvesti, līdz ar to kopējais stacionāros esošo pacientu skaits sarucis no 673 otrdien līdz 658 trešdien, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) apkopotie dati.

Komercīpašumos turpinās izaugsme © DIENA(2)

Koronaķibeles izraisītās blaknes radījušas traucējumus vairāku tautsaimniecības nozaru, piemēram, izklaides, atpūtas, viesmīlības un tūrisma, darbā, liekot arī uzdot jautājumus par vēl vairāku citu tautsaimniecības sfēru attīstības perspektīvām.

Krievijas politiķis: Maskava gaida ASV atvainošanos(28)

Krievija vēlas Vašingtonas atvainošanos par ASV prezidenta Džo Baidena atzinumu, ka viņa krievu kolēģis Vladimirs Putins ir "slepkava", un pretējā gadījumā Savienotajām Valstīm būs jārēķinās ar Maskavas atriebību, ceturtdien paziņojis Krievijas parlamenta augšpalātas priekšsēdētāja vietnieks Konstantīns Kosačovs.

Lietuvā ar Covid-19 inficējušies vēl 552 cilvēki; Igaunijā - 1700

Lietuvā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu apstiprināta vēl 552 cilvēkiem, bet ar vīrusa izraisīto slimību Covid-19 miruši desmit cilvēki, ceturtdien paziņojis Statistikas departaments. Igaunijā inficēšanās ar jauno koronavīrusu atklāta 1700 cilvēkiem, bet miruši 13 cilvēki, informē Veselības departaments.

Lidl turpina pilnveidot Kalnciema ielas veikala projekta risinājumus(2)

Mazumtirdzniecības uzņēmums Lidl Latvija sava topošā Kalnciema ielas veikala arhitektonisko risinājumu izstrādā kopīgā dialogā ar Rīgas pilsētas būvvaldi, Rīgas pilsētas arhitektu un nevalstisko organizāciju pārstāvjiem, ņemot vērā šīs Āgenskalna apkaimes vēsturisko raksturu un nākotnes attīstības redzējumu, informē uzņēmumā.

Aicina piedalīties akcijā Iepazīstini ar savu (vec)vecmāmiņu

Akcijas Iepazīstini ar savu (vec)vecmāmiņu nolūks ir ar sabiedrības aktīvu iesaisti kopīgi veidot datu un attēlu kopu, kas parādītu sieviešu iniciatīvu, profesionālo, sabiedrisko un politisko darbību no 19. gadsimta beigām līdz 2. pasaules karam, informēja akcijas rīkotāji.

Senioriem atliek tikai gaidīt savu kārtu uz vakcīnu © DIENA(4)

Veselības ministrija aicina aktīvi pieteikties Covid-19 vakcīnai cilvēkus no prioritārās grupas vecumā virs 70 gadiem, taču daudzi no tiem, kas jau pieteikušies, nav saņēmuši informāciju, kad viņus vakcinēs. Tuvākā mēneša laikā bija iecerēts vakcinēt vienu trešdaļu no senioru grupas, skaidro Vakcinācijas biroja vadītāja Eva Juhņēviča. Protams, plāni atkal var mainīties, jo pagaidām uz nezināmu laiku apturēta vakcinācija ar AstraZeneca vakcīnu, kas martā piegādāta vislielākajā apjomā.

Kalendārs

Marts, 2021
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11