Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

28. janvāris, 2023

Čārlzu III kronēs ar vērienu © DIENA

Aizvadītajās brīvdienās jau krietni detalizētāk kļuva zināms, kā iecerēta Lielbritānijas karaļa Čārlza III kronēšana, kas notiks šā gada 6. maijā.

Upītei/Ozoliņai pasaules čempionātā kamaniņu sportā ceturtā vieta, Bots/Plūme piektie

Latvijas divnieks Anda Upīte/Sanija Ozoliņa sestdien Oberhofā pasaules čempionātā kamaniņu sportā izcīnīja ceturto vietu, bet Marta Robežniece/Kitija Bogdanova un Viktorija Ziediņa/Selīna Zvilna ieņēma attiecīgi astoto un desmito vietu. Tikmēr vīru divnieku sacensībās Mārtiņš Bots/Roberts Plūme ieņēma piekto vietu, bet Eduards Ševics-Mikeļševics/Lūkass Krasts - 12.vietu. Savukārt dāmām Kendija Aparjode ieņēma astoto vietu, 11.vietā finišēja Elīna Ieva Vītola, 13.vietā - Sigita Bērziņa, bet Frančeska Bona ieņēma 25.vietu.

Graudiņa/Samoilova Beach Pro Tour finālturnīrā neiekļūst ceturtdaļfinālā

Latvijas duets Tīna Laura Graudiņa un Anastasija Samoilova sestdien Dohā pludmales volejbola profesionālās tūres jeb Beach Pro Tour finālturnīrā grupas pēdējā spēlē piekāpās pasaules čempionēm brazīlietēm Eduardai Lizboai un Anai Patrisijai Silvai Ramusai un nekvalificējās ceturtdaļfinālam.

Par Saskaņas līdzpriekšsēdētājiem ievēl Ušakovu, Ločmeli un Morozovu

Pēc neveiksmes Saeimas vēlēšanām partijas Saskaņa vadība tiks uzticēta trīs līdzpriekšsēdētājiem, šajos amatos sestdien kongresā ievēlot ilggadējo partijas līderi, Eiropas Parlamenta deputātu Nilu Ušakovu, bijušo Saeimas deputāti Regīnu Ločmeli un Rīgas domnieku Andri Morozovu.

LEGO ķieģelīši biznesa mūrī © DIENA

Pirms 65 gadiem Dānijas kompānija LEGO patentēja savu konstruktoru detaļas jeb ķieģelīšus, un kopš tā laika visi pārdošanā izlaistie rotaļlietu komplekti ir savstarpēji savietojami cits ar citu.

Granāta krāsa kino un gleznās. Sergeja Paradžanova simtgadei veltītu pasākumu cikla ieskaņa © DIENA

Sagaidot armēņu mākslinieka, kinorežisora un scenārista Sergeja Paradžanova jubileju, 28. janvārī kinoteātrī Auseklis Talsos iesāksies viņa simtgadei veltītu pasākumu cikls – ar 1969. gadā tapušās filmas Granāta krāsa seansu (plkst. 17.00) un viņa personības un daiļrades iedvesmotās mākslinieces Karinē Paronjancas tāda paša nosaukuma izstādes atklāšanu (plkst. 16.00).

Īpašais tribunāls Krievijai © DIENA

Pagājušajā nedēļā Eiropas Parlaments (EP) pieņēma īpašu rezolūciju, prasot izveidot tribunālu Krievijas izdarīto noziegumu Ukrainā sodīšanai. Tostarp EP deputāti prasa Krievijas politisko un militāro vadību saukt pie atbildības par agresijas noziegumiem pret Ukrainu. Cik reāla ir iespēja, ka šāds tribunāls tiešām varētu tikt izveidots, it īpaši ņemot vērā, ka šāda veida rezolūcijām ir tikai rekomendējošs, nevis obligāts raksturs?

Sānslīdē iestūrē popularitātes virsotnē © DIENA

Drifta braucējs Kristaps Blušs (42) par mašīnas skrūvēšanu mazā garāžā un startēšanu amatieru klasē līdz pasaulē pazīstama uzņēmuma izveidošanai un panākumiem Amerikas trasēs.