Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Šodien

Zolitūdes traģēdijas lieta: Apsūdzētais būveksperts Gulbis vainu noliedz

Zolitūdes traģēdijas tiesas sēdē apsūdzētais sagruvušās Maxima ēkas būvprojekta eksperts Andris Gulbis savās liecībā noliedza savu vainu, skaidrojot, ka ēkas sagrūšanu izraisīja divdaļīgā kopne, kas nebija iekļauta projektā, kuram viņš veica ekspertīzi. Gulbis tiesai skaidroja, ka viņš savu ekspertīzi Būvvaldei nodeva 2009. gada 4. novembrī, savukārt pirmie rasējumi, kuros parādās divdaļīgā kopne ir datēti ar 2010. gada 30. decembri, tādējādi viņš nevar būt atbildīgs par ēkas sagrūšanu, jo viņa veiktajā ekspertīzē nemaz nebija šādu divdaļīgo kopņu mezglu.

Jaundzimušo skaits turpina kristies(8)

2018. gada pirmajos deviņos mēnešos reģistrēto jaundzimušo skaits – 14 680 bērni – ir par 1267 jeb 8% mazāks nekā 2017. gada attiecīgajā periodā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) provizoriskie dati.

Bils Geitss kļuvis par Igaunijas e-rezidentu

Igaunijas premjerministrs Jiri Ratass ceturtdien Briselē ticies ar datortehnoloģiju uzņēmuma Microsoft dibinātāju Bilu Geitsu un pasniedzis viņam Igaunijas e-rezidenta digitālo identifikācijas apliecību.

Skandināvijas līmenis – pārdesmit gadu attālumā © DIENA(6)

Ekonomiskās izaugsmes ziņā jau divus gadus dzīvojot ar samērā straujiem izaugsmes tempiem, var rasties vēlme uzzināt, cik tad turīgi vai – tieši pretēji – mazturīgi esam uz Eiropas attīstīto valstu fona. Labā ziņa ir tā, ka atšķirība pamazām dilst, savukārt sliktā ziņa – ka atšķirība dilst pārāk lēni.

Klajā nāk Nacionālā enciklopēdija © DIENA(1)

Tieši mēnesi pirms valsts simtgades svinībām Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notiek Nacionālās enciklopēdijas drukātā sējuma Latvija atvēršana. Par šī izdevuma nozīmi stāsta bibliotēkas direktors Andris Vilks.

NBS piegādāti pirmie 18 taktiskie spēkrati no ASV(3)

ASV valdības Ārvalstu militārās pārdošanas programmas ietvaros Nacionālie bruņotie spēki (NBS) saņēmuši pirmos 18 ASV uzņēmuma Polaris Government & Defense ražotos militāros taktiskos transportlīdzekļus Sportsman Big Boss un MRZR- 2, portāls Diena.lv uzzināja Aizsardzības ministrijā.

Swedbank: Latvijas auto pircējs pērk mazlietotu vācu auto 6000 eiro vērtībā

Rudens ierasti ir periods, kad iedzīvotāji aktīvi iegādājas automašīnas. Neskatoties uz to, ka pēdējo trīs gadu laikā cilvēki arvien biežāk izvēlas pirkt jaunu auto no salona (jauno auto iegādes ikgadējais pieaugums ir 30%–40%), tomēr aizvien lielākā daļa iegādājas sev mazlietotu auto, norāda Swedbank.

Trenažieris Vanšu tilta iekarotājiem © DIENA

Andra Brežes mākslai no sākta gala ir bijis raksturīgs teksta lietojums, svarīgs darbu elements ir mākslinieka āķīgi izgudrotie nosaukumi, un svarīgi arī stāsti, kuri ir jānojauš vai jāizdomā pašiem

Salvīni varētu kandidēt uz EK prezidenta amatu

Itālijas vicepremjers Mateo Salvīni, kas vada pret imigrāciju noskaņoto labējo partiju "Līga", izteicies, ka varētu apsvērt iespēju nākamgad gaidāmajās Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās kandidēt uz Eiropas Komisijas (EK) prezidenta amatu.
Reklāmraksts

Vērtīgi ieteikumi, kā parūpēties par mājokļa drošību, dodoties ceļojumā

Rudens un ziema ir laiks, kad daudzi cilvēki, vēloties aizbēgt no aukstajiem un nepatīkamajiem laika apstākļiem, brauc ceļojumos uz siltākām zemēm – Tenerifi, Hurgadu, Madeiru un citur. Lai atpūta būtu patīkama un mierīga, pirms došanās prom no mājām vajadzētu veikt vairākus svarīgus drošības pasākumus, kas pasargās mājokli prombūtnes laikā.

Meklē atbildīgo par LRA netikšanu Saeimā © DIENA(12)

Latvijas Reģionu apvienības neiekļūšana 13. Saeimā sarežģīs iespējas apvienībai īstenot savu programmu, teikts Vidzemes partijas valdes vēstulē LRA Pārstāvju sapulces vadībai. Vidzemes partija (VP) aicina LRA priekšsēdētāju Nelliju Kleinbergu un Pārstāvju sapulces locekli Daini Liepiņu uzņemties atbildību par LRA vēlēšanu rezultātiem, Dienai apstiprināja VP priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis. Viņš uzsvēra, ka premjera kandidāts Edvards Smiltēns savu darbu paveicis labi, taču kampaņā esot pieļautas vairākas kļūdas.

ES valstu līderi nolemj nerīkot Brexit samitu novembrī

Sarunās ar Lielbritāniju par tās izstāšanās nosacījumiem nav panākts pietiekams progress, lai nākammēnes rīkotu īpašu Eiropas Savienības (ES) samitu par Brexit, trešdienas vakarā Briselē nolēmuši ES valstu un valdību vadītāji.

Kurucs NBA debitē ar trim punktiem

Latviešu basketbolists Rodions Kurucs trešdien debitēja Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA), savā pirmajā mačā pasaulē spēcīgākajā līgā gūdams trīs punktus un neglābdams Bruklinas Nets komandu no zaudējuma.

Trampa sabiedrotie kritizē Saūda Arābiju © DIENA(5)

Ne tikai politiskie analītiķi un mediji, bet arī ASV prezidenta Donalda Trampa atbalstītāji no Republikāņu partijas ir asi kritizējuši samierniecisko nostāju pret Saūda Arābijas vadoņiem, kurus daudzi uzskata par vainojamiem žurnālista Džamala Hašogi pazušanā.

Mazināt atkarību riskus © DIENA(6)

Pusgada laikā, kopš Bērnu slimnīcas fonds (BSF) sācis pilotprojektu, atbalsts dažādu atkarību pārvarēšanā sniegts vairāk nekā 40 jauniešiem. BSF Pusaudžu resursu centrā uzsver – šādas problēmas jauniešu vidū ir pietiekami nopietnas un tās nevar atstāt bez ievērības. Tādēļ programmas īstenotāji cer uz turpmāku atbalstu ne vien jauniešiem, bet arī viņu ģimenēm. Tāpat tiek meklēti risinājumi, lai šāds pakalpojums būtu pieejams ne tikai Rīgā, bet arī reģionu centros.

Citadeles lietas anatomija: Pārbaude par slaveno Gruzijas braucienu bijusi formāla © DIENA(26)

Jūs sakāt, ka neko par AS Citadele banka pārdošanu nerunājāt, ne par kādu korupciju neko nezināt un jūsu kompānija braucienam uz Gruziju savācās pilnīgi nejauši? Tad jau viss kārtībā! Tieši tik pamatīga ir bijusi Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) veiktā pārbaude par šo braucienu, kam sabiedrības acīs ir bijusi īpaša loma notikumos ap Citadeles akciju sadales procesu. Diena turpina 11. oktobrī sākto rakstu sēriju Citadeles lietas anatomija, soli pa solim atklājot visaugstākajā līmenī kārtoto iespējamo afēru, kurā Latvijas valsts zaudēja vismaz 20–40 miljonus eiro. Iepriekšējā rakstā, ar kuru var iepazīties portālā Diena.lv, vēstījām par Ņujorkas un Latvijas tiesu materiāliem, kas izgaismo rūpīgi slēptās vienošanās beigas, un to, kā pašmāju uzņēmēji tikuši izmantoti un faktiski "uzmesti".

Nākamās vēlēšanas gaidot © DIENA(2)

Nupat pierimušas Saeimas vēlēšanu kaislības, politiķu savstarpējiem apvainojumiem vismaz ārēji pārtopot par diplomātiskām sarunām. Lai arī politikas ekspertu retorikā izskanējis pieļāvums par ārkārtas Saeimas vēlēšanu iespējamību, tomēr to, vai šāds scenārijs īstenosies, pagaidām apgalvot nevar neviens. Toties ir skaidri zināms, ka nākamā gada 25. maijā vēlēsim Eiropas Parlamentu (EP), un Centrālā vēlēšanu komisija jau paziņojusi, ka no mūsu valsts būs jāievēl astoņi deputāti.

Dzirnavnieks — narkobarons © DIENA(3)

Iedomājoties, ka dārzā augošas kaņepes var saturēt narkotiskas vielas, policija kādas pensionāres dārzā novākusi 363 šos augus. Narkotikas neatrada, nu pārmet, ka sieviete nespēj uzrādīt, kur ņēmusi sēklas.

Kalendārs

Oktobris, 2018
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11