Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

11. jūnijs

Purvīša balvu 2021 iegūst gleznotāja Amanda Ziemele

Latvijas augstāko apbalvojumu laikmetīgajā mākslā – Purvīša balvu – ir ieguvusi māksliniece Amanda Ziemele par personālizstādi Kvantu matu implanti, kas 2019. gadā notika Laikmetīgās mākslas centrā Kim?

VIDEO: Kopā būt! © DIENA

Izdevniecības Dienas Mediji, Dienas Žurnāli un Dienas Bizness meklē atbildes uz jautājumu "kāpēc ir svarīgi lasīt?".

Tiesa apcietina deputātu Ādamsonu(9)

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa piektdien nolēma kā drošības līdzekli piemērot apcietinājumu spiegošanā Krievijas labā vainotajam Saeimas deputātam Jānim Ādamsonam (S).

Levits dosies darba vizītē uz Beļģiju, kur piedalīsies arī NATO samitā(4)

Valsts prezidents Egils Levits nākamās nedēļas sākumā apmeklēs Beļģiju, kur viņam ieplānota gan dalība Briselē notiekošajā NATO samitā, gan arī tikšanās ar Beļģijas augstākajām amatpersonām, informēja Valsts prezidenta kancelejas Mediju centra vadītāja Justīne Deičmane.

Osta dinamiski attīstās © DIENA

Rīgas osta ir starptautisks tranzīta un tirdzniecības nozares spēlētājs. Globālie procesi, kā, piemēram, Covid-19 pandēmija, starptautiskās ekonomiskās un ģeopolitiskās norises būtiski ietekmē ostas un ostas uzņēmēju darbību.

Sestdien gaidāms lietus

Sestdien Latvijas rietumu un centrālajā daļā, sākot no rietumiem, debesis apmāksies un līs, prognozē sinoptiķi.

Tele2: atgriežas cilvēku plūsma uz Rīgas centru

Mobilo sakaru operatora Tele2 dati liecina, ka sāk atgriezties iedzīvotāju plūsma no Pierīgas uz Rīgas centru. Pandēmijas iespaidā aizvadītā gada pavasarī un vasaras sākumā iedzīvotāju plūsma no Rīgas mikrorajoniem un tuvākajām pilsētām uz galvaspilsēta centru bija samazinājusies par aptuveni 50%, bet šobrīd – pēdējo divu mēnešu laikā – kustība uz Rīgas centru ir palielinājusies vidēji par 15%, salīdzinot ar šī gada sākumu.

Grib būt neatkarīgi no citiem © DIENA(2)

Lai gan Covid-19 pandēmija ir radījusi nestabilitāti daudzās ekonomikas nozarēs, tomēr arī šajā sarežģītajā laikā tiek dibināti jauni uzņēmumi.

Igo, Kārlis Kazāks un grupa Saldās sejas aicina uz tiešsaistes koncertu Ceļam Cepli

Sestdien, 12. jūnijā, Igo mākslas centrā Ceplis Mežotnes pagastā, Bauskas novadā notiks pasākumu cikla pirmais koncerts Ceļam Cepli, kurā kopā ar draugiem Jāni Strazdu, Aini Zavacki, Kārli Kazāku, kā arī Guntaru Raču un grupu Saldās sejas, Igo aicina uz tiešsaistes koncertu Igo mākslas centra Ceplis atbalstam, informēja pasākuma rīkotāji.

Iztrūka emocionāla saruna © DIENA(5)

Latvijā pagaidām ir viena no zemākajām vakcinācijas aptverēm Eiropas Savienībā (ES). Arī vakcinēto senioru, kas saņēmuši vismaz vienu vakcīnas devu, īpatsvars mums ir neliels – 31%, tas ir trešais sliktākais rādītājs starp ES dalībvalstīm. Tas liek uzdot jautājumu – cik veiksmīga ir bijusi Vakcinācijas biroja (tagad Vakcinācijas projekta nodaļa) komunikācija ar sabiedrību? Vai tā ir atbildējusi uz cilvēku bažām un jautājumiem? Vai un cik lielā mērā tā ir bijusi vērsta uz senioriem?

ANO: Aptuveni 350 000 cilvēku Etiopijā cieš badu

ANO eksperti secinājuši, ka aptuveni 350 000 cilvēku Etiopijas Tigrai reģionā cieš badu un vairumam no reģiona 5,5 miljoniem cilvēku nepieciešama palīdzība pārtikas sagādē.

Sāk ar gada nokavēšanos © DIENA

Ilgi gaidītais Eiropas čempionāts (EČ) futbolā sāksies piektdien ar Itālijas un Turcijas maču. No 11. jūnija līdz 11. jūlijam 11 pilsētās 24 valstu izlases 51 spēlē noskaidros nākamos Eiropas čempionus. Spēļu tiešraides TV6, TV3+ un TV3 Sport 3 kanālos.

Nākamnedēļ Latvijā gaidāms karstums

Tuvākajās trīs dienās Latvijā gaidāms nedaudz vēsāks laiks, bet nākamnedēļ gaisa temperatūra paaugstināsies, pirmo reizi šogad sasniedzot +30 grādus, liecina jaunākās sinoptiķu prognozes.

Ikgadējais Latvian Voices a cappella festivāls notiks digitāli

Šogad Latvian Voices a cappella festivāls notiks jau piekto reizi, un, pielāgojoties esošajiem apstākļiem, pirmo reizi festivāls notiks digitālā formā. Turpinot festivāla tradīciju nodot tālāk savas uzkrātās zināšanas, arī šogad festivāla programmu veidos ne tikai koncerti, bet arī meistarklases. Festivāla norises plānotas bez maksas 18. un 19. jūnijā, informēja rīkotāji.
Reklāmraksts

Kas ir uztura bagātinātāji un kādēļ tos lieto?

Ikviens par tiem ir dzirdējis, un vairums vismaz vienreiz mūžā lietojuši, bet ne visi zina, kas patiesībā ir par uztura bagātinātājiem sauktās tabletes, kapsulas un pulverīši. Vai tie ir uzskatāmi par medikamentiem? Kādēļ pārtikas veikaliem ir tiesības tos pārdot? Kādos gadījumos nepieciešams lietot uztura bagātinātājus? Atbildes uz šiem jautājumiem lasiet raksta turpinājumā!

Trīs labas vietas koncertzālei © DIENA(10)

Latvijas Arhitektu savienība (LAS), ņemot vērā ekspertu ieteikumus, piedāvā izvērtēt trīs potenciālās vietas nacionālajai akustiskajai koncertzālei Rīgā: Andrejsalu, Andrejostas ielā 17, Kongresu namu Valdemāra ielā 5 un Rūpniecības preču tirgus teritoriju, lai beidzot nonāktu līdz vienam risinājumam. Paredzamas karstas diskusijas, jo katram no piedāvājumiem būs savs atbalstītāju un savs noliedzēju pulks.

Lielvalstu līderu uzmanības centrā būs Covid-19 © DIENA

Pasaules ekonomiski attīstītāko valstu grupas G7 samitam, kas šodien sāksies Kornvolas grāfistē Apvienotajā Karalistē, pievērsta pastiprināta uzmanība. Pirmkārt, tāpēc, ka tajā spriedīs, kā pasaulei atgūties pēc Covid-19 pandēmijas. Otrkārt, šis samits būs starptautiskā debija prezidenta statusā ASV līderim Džo Baidenam, kurš cenšas atbrīvoties no sava priekšteča Donalda Trampa mantojuma, uzsverot, ka ASV ir atgriezušās globālajā arēnā.

Rīcība pēc sekām © DIENA(3)

Latvijā gadiem pieredzam situācijas, kad tikai pēc notikušas nelaimes vai skandāla visi iespējamie atbildīgie pēkšņi sāk aktīvi rosīties – veikt ārkārtas pārbaudes, kontroles. Taču raksturīgi – šīs kārtējās "ārkārtas pārbaudes" parasti notiek ļoti īsu brīdi – mēnesi, varbūt divus. Pēc tam viss noklust un apaug ar aizmirstības putekļiem. Līdz nākamajai nelaimei, jo tad atkal divu mēnešu "riņķadancis" uzsāk apgriezienus.

Ģeopolitiskās revolūcijas pagaidām nebūs © DIENA(9)

Nākamajā nedēļā ir gaidāmi gandrīz vienlaikus uzreiz vairāki starptautiskās politikas notikumi, kuru iznākums var ietekmēt globālos ģeopolitiskos procesus vismaz vairāku turpmāko gadu vai pat vairāku desmitgažu garumā. Ticamāka gan šķiet iespēja, ka šā gada jūnija kā liktenīgā un izšķirošā mēneša loma izrādīsies ievērojami pārspīlēta.

Grēkus aiz sevis nejūtot © DIENA(28)

"Nav bijušo VDK [Valsts drošības komitejas jeb čekas] virsnieku," 13. Saeimas deputāta Jāņa Ādamsona (Saskaņa) saistību ar aizdomām par spiegošanu komentē Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas vadītājs Juris Rancāns (JKP). Savukārt Nacionālās drošības komisijas vadītājs Māris Kučinskis (ZZS) aģentūrai LETA atzinis, ka Ādamsona lietā ir nopietni pierādījumi, kas liecina, ka aizdomas par spiegošanu Krievijas labā ir pamatotas. Saeima vakar – ar 69 balsīm par, piecām pret un četriem deputātiem atturoties – piekrita Ādamsona kratīšanai viņa dzīvesvietā un darba vietā, viņa aizturēšanai, apcietināšanai un citu drošības līdzekļu piemērošanai, kā arī aizturēšanas un kratīšanas rezultātā izņemto priekšmetu apskatei.

Kalendārs

Jūnijs, 2021
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11