Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Dzīvnieku nokaušana

Dobelis: partijai ir melnraksts plānam, kā nostiprināt pozīcijas

«Ja es tagad no rīta ietu pie visiem Saskaņas centra un PCTVL deputātiem atvainoties un spiest roku, tad ar mums uzreiz ir cauri un vāks virsū. Mums partijā jau ir melnraksts plānam, kā ar vārdiem un darbiem nostiprināt savas pozīcijas,» tā otrdien intervijā Latvijas Avīzei izteicies partijas TB/LNNK Saeimas deputāts Juris Dobelis.

Dzīvnieku aizstāvji: pie Saeimas bija 300 cilvēku; protestus varētu turpināt

Dzīvnieku aizsardzības organizācijas un atbalstītāji (DABA) uzskata, ka niecīgais balsu pārsvars ar kādu šodien tika pieņemti Dzīvnieku aizsardzības likuma grozījumi, liecina, ka Saeima rīkojusies šaura komersantu loka interesēs un upurējusi Latvijā pastāvošās tradīcijas un ētikas normas. Dzīvnieku aizsardzības organizācijas nākamajā nedēļā ārkārtas sēdē izlems, ko darīt turpmāk.

FOTO: Saeima atbalsta dzīvnieku "reliģisko kaušanu"

Saeima galīgajā lasījumā atbalstījusi priekšlikumu pieļaut Latvijā lauksaimniecības dzīvnieku kaušanu bez iepriekšējās apdullināšanas, sekojot reliģiskām (islama un jūdaisma) tradīcijām. Otrajā un galīgajā lasījumā par to nobalsoja 45 deputāti, pret 40, bet atturējās divi.

papildināta - Ufo neērti par "amata brāļu liekulību" dzīvnieku kaušanas lietā

Kaspars Upacieris, Ikšķiles novada domes deputāts un _Radio SWH _programmas vadītājs, izplatījis paziņojumu, oponējot citiem sabiedrībā pazīstamiem cilvēkiem, kuri iestājušies pret tā saucamo reliģisko lopu kaušanu un aicina ceturtdien piketēt pie Saeimas. Parlamentam ceturtdien būs jāizšķiras, vai paplašināt metodes kā kaujami lauksaimniecības dzīvnieki Latvijā.

papildināta - Sabiedrībā pazīstami cilvēki iestājas pret "reliģisko lopu kaušanu"

Pret plānotajām izmaiņām lopu kaušanā dzīvnieku aizsardzības organizācijas iesaistījušas sabiedrībā populāras personas. Bez pieteiktā piketa ceturtdien pie Saeimas top arī protesta vēstule, kur aicina cilvēkus parakstīties pret plānotajām izmaiņām Dzīvnieku aizsardzības likumā, kas dažādos lauksaimniecības dzīvnieku kaušanas metodes.

ZM nosaka kārtību, kā būs jānotiek "reliģiskajai lopu kaušanai"

Zemkopības ministrija (ZM) izstrādājusi septiņas prasības, kas būs jāievēro gadījumā, ja Saeima atļaus dažādot lopu kaušanas metodes Latvijā. Saeimā šonedēļ paredzēts balsojums par dzīvnieku kaušanu bez iepriekšējas apdullināšanas. Kādam uzņēmējam Latvijā ir cerības saņemt pasūtījumu no Zviedrijas musulmaņu kopienas, tāpēc tas vērsās ZM, lūdzot grozīt likumdošanu. Latvijā līdz šim lopus varēja kaut vispirms apdullinot un tikai pēc tam tos nokaujot.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide