Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Inovācijas

Kaulus varēs atjaunot

Pašlaik medicīnā kaula traumu un lūzumu gadījumos tiek izmantoti metāla implanti, taču, skatoties tālākā nākotnē, šādas tehnoloģijas vairs, iespējams, nebūs nepieciešams izmantot, jo būs pieejamas substances, kas spēj ne tikai pielāgoties katra konkrēta cilvēka organismam, bet arī pilnībā atjaunot bojātos kaulaudus. Pagaidām gan šādas medicīniskās inovācijas ir tikai izstrādes sākumposmā, taču Baltijas Biomateriālu ekselences centra (BBCE) projekta vadītājs Jānis Ločs skaidro, ka tuvāko septiņu gadu laikā jaunatklātais centrs pildīs zinātniskās bāzes funkciju, kurā apvienosies starptautisku atzinību guvuši speciālisti no Latvijas, Vācijas un Šveices.

Lai kļūtu stiprāki un viedāki

Inovāciju ieviešana un moderno tehnoloģiju attīstība – tās ir divas tēmas, par kurām pēdējā laikā tiek bieži diskutēts, uzsverot, ka bez inovācijām un tehnoloģijām mūsdienās ir grūti iztikt daudziem uzņēmumiem, gandrīz visām tautsaimniecības nozarēm, kā arī valstij kopumā.

Pirmo reizi Latvijā notiks inovāciju un tehnoloģiju jaunrades festivāls

No 25. līdz 26.augustam pirmo reizi Latvijā notiks inovāciju un tehnoloģiju jaunrades festivāls iNOVUSS, kas apmeklētājiem piedāvās iedvesmojošas diskusijas, kreatīvas darbnīcas un dažādas erudīcijas aktivitātes. Festivāla apmeklētāji tiks aicināti uz uzņēmējdarbību un tehnoloģijām paraudzīties no plašāka un radošāka skatupunkta.

Ašeradens: Inovatīvo uzņēmumu masa Latvijā ir nepietiekama

"Latvijas uzņēmumu investīcijas pētniecībā un attīstībā rāda, ka neesam sasnieguši inovāciju mērķi, izsakot to procentos no iekšzemes kopprodukta," intervijā Magdai Riekstiņai norāda Ministru prezidenta biedrs un ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens (Vienotība).

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide