Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Irānas kodolprogramma

Eiropas uzņēmumi pārtrauc biznesu Irānā

ASV ir atjaunojušas daļu no sankcijām pret Irānu, sodot to par Teherānas agresīvo ārpolitiku. Vašingtona bija atcēlusi sankciju režīmu pēc tam, kad ASV un vēl piecas lielvaras – Ķīna, Vācija, Lielbritānija, Francija un Krievija – 2015. gadā ar Irānu noslēdza vienošanos par islāma republikas kodolprogrammas ierobežošanu. Taču pašreizējā ASV prezidenta Donalda Trampa administrācija ir kritiska pret kodolvienošanos un maijā izstājās no tās, neņemot vērā Eiropas sabiedroto lūgumus to nedarīt.

ASV sāk atjaunot pilna apjoma sankcijas Irānai

ASV prezidenta Donalda Trampa administrācija sākusi likvidēt pasākumus, kas atviegloja Irānai piemērotās sankcijas saskaņā ar 2015.gadā noslēgto kodolvienošanos.

Irānas tirgus pārmaiņu vējos

ASV prezidenta Donalda Trampa lēmums par izstāšanos no tā dēvētās kodolvienošanās ar Irānu, kā arī paziņojums par jaunām sankcijām pret Irānu, kuras stāsies spēkā divos posmos – attiecīgi 6. augustā un 4. novembrī –, liek vairākumam ārvalstu uzņēmumu pamest Irānas tirgu. Izņēmums ir tikai Ķīnas un Krievijas kompānijas, no kurām lielākā daļa ne tikai negrasās aiziet no Irānas, bet pat plāno paplašināt savu darbību šajā valstī.

Netanjahu nepārliecina eiropiešus mainīt domas

Izraēlas premjerministrs Benjamins Netanjahu šajā nedēļā bija devies diplomātiskajā turnejā pa Eiropu. Brauciena mērķis bija pārliecināt Vācijas, Francijas un Lielbritānijas līderus mainīt viņu stingro nostāju, ka tā dēvētā Irānas kodolvienošanās ir nepieciešama, lai novērstu jaunu militāru konfliktu Tuvajos Austrumos. Pagājušajā mēnesī par izstāšanos no vienošanās paziņoja ASV prezidents Donalds Tramps, kurš, tāpat kā Netanjahu, uzskata, ka līgums sekmēs Irānas kodolbruņošanos nākotnē.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide