Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Irānas kodolprogramma

Irāna neapmierināta ar Eiropas vājajiem centieniem glābt kodolvienošanos

Lai gan Eiropas Savienības (ES) līderi ir pauduši apņēmību glābt 2015. gadā panākto vienošanos ar Irānu par tās kodolieroču programmas apturēšanu, Teherāna paziņojusi, ka Eiropas centieni šobrīd vēl neliecina par dzelžainu apņemšanos, jo vairāki ES uzņēmumi paziņojuši par investīciju iespējamo apturēšanu, ziņo vācu medijs Deutsche Welle (DW).

Irānas ministram bijusi konstruktīva tikšanās ar Mogerīni par kodolvienošanos

Irānas ārlietu ministrs Mohamads Džavads Zarifs otrdien paziņoja, ka viņam bijusi "ļoti laba un konstruktīva" tikšanās arī Eiropas Savienības (ES) augsto ārlietu pārstāvi Federiku Mogerīni, ES turpinot centienus nosargāt pasaules lielvaru un Irānas kodolvienošanos, no kuras ASV pagājušajā nedēļā izstājās.

Briselē spriedīs par kodollīguma glābšanu

Briselē otrdien ierodas Irānas ārlietu ministrs Mohammads Džavads Zarifs, lai ar Eiropas kolēģiem spriestu par tālākiem pasākumiem, kas ļautu glābt 2015. gadā noslēgto kodolvienošanos, no kuras pagājušajā nedēļā izstājās ASV. Teherānas pārstāvis tiksies ar Vācijas, Francijas, Lielbritānijas kolēģiem un Eiropas Savienības ārlietu vadītāju Federiku Mogerīni. Pirmdien Dž. Zarifs apmeklēja Maskavu, bet dienu agrāk arī Pekinu. Irānas valdība ir apstiprinājusi vēlmi turpināt dalību līgumā, kas ierobežo Teherānas kodolprogrammu. Taču irāņu politiķu pragmatisko nostāju kritizē valstī ietekmīgie garīdznieki un militāristi.

Francijas ministrs: Eiropa nav ASV vasalis

Eiropa nav ASV vasalis un eiropiešiem ir skaidri jāpauž Savienoto Valstu prezidentam Donaldam Trampam sava atšķirīgā nostāja jautājumā par pasaules lielvaru un Irānas kodolvienošanos, piektdien sacīja Francijas finanšu ministrs Bruno Lemērs.

Irāna un Eiropa gatavas glābt kodolvienošanos

Kodolvienošanās ar Irānu nav mirusi. To pēc ASV prezidenta Donalda Trampa lēmuma izstāties no starptautiskās vienošanās, kas iegrožo Irānas kodolprogrammu, uzsver Eiropas amatpersonas. Arī Teherāna pagaidām turpināšot pildīt saistības, ko tai uzliek 2015. gadā ar ASV, Franciju, Lielbritāniju, Vāciju, Ķīnu un Krieviju parakstītā vienošanās.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide