Laika ziņas
Šodien
Sniega pārslas

Irānas kodolprogramma

Irāna apstiprina ballistiskās raķetes izmēģinājumu

Irāna otrdien apstiprināja, ka tā nesen veikusi vidējā darbības rādiusa ballistiskās raķetes izmēģinājumu. Apstiprinājums pausts pēc asās Rietumu kritikas, ko izpelnījās 1.decembra izmēģinājums.

Irāna un Krievija sadarbosies cīņā pret ASV sankcijām

Krievija jau iepriekš nosodījusi ASV sankcijas pret Irānu, kas atkal stājās spēkā pēc ASV prezidenta Donalda Trampa maijā pieņemtā lēmuma izstāties no Irānas kodolvienošanās. Arī Irāna jūlijā slavējusi "stratēģisko sadarbību" ar Krieviju, bet nu Krievijas puse paziņojusi, ka palīdzēs Irānai tikt galā ar ASV noteikto sankciju sekām, vēsta The Moscow Times.

Irāna ANO tiesā prasa apturēt "ASV veikto ekonomikas žņaugšanu"

Irāna pirmdien pieprasīja, lai Hāgā bāzētā ANO Starptautiskā tiesa aptur sankcijas, ko Teherānai noteikušas Amerikas Savienotās Valstis, un apsūdzēja Vašingtonu, ka tā īstenojot sazvērestību, lai "ekonomiski žņaugtu" Irānu. Irāna iesniegusi prasību ANO tiesā saistībā ASV prezidenta Donalda Trampa lēmumu no jauna ieviest sankcijas, kas tika atceltas ar 2015. gada pasaules lielvaru un Irānas kodolvienošanos. Irāna apgalvo, ka ar Trampa lēmumu tiek pārkāpts 1955. gada līgums. Irāna skaidro tiesai, ka pasākumi nodara postu tās ekonomikai un apdraud tās pilsoņu labklājību.

Eiropas uzņēmumi pārtrauc biznesu Irānā

ASV ir atjaunojušas daļu no sankcijām pret Irānu, sodot to par Teherānas agresīvo ārpolitiku. Vašingtona bija atcēlusi sankciju režīmu pēc tam, kad ASV un vēl piecas lielvaras – Ķīna, Vācija, Lielbritānija, Francija un Krievija – 2015. gadā ar Irānu noslēdza vienošanos par islāma republikas kodolprogrammas ierobežošanu. Taču pašreizējā ASV prezidenta Donalda Trampa administrācija ir kritiska pret kodolvienošanos un maijā izstājās no tās, neņemot vērā Eiropas sabiedroto lūgumus to nedarīt.

Spēkā stājas Irānai no jauna noteiktās ASV sankcijas

Otrdien spēkā stājas Irānai no jauna noteiktās ASV sankcijas, Vašingtonai, kas vienpusējā kārtā izstājusies no pasaules lielvaru un Irānas kodolvienošanās, šādi cenšoties pastiprināt spiedienu pret Teherānu.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide