Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Irānas kodolprogramma

Boltons Irānai sola "ellīgu atmaksu", ja tā aizskars amerikāņus

ASV prezidenta Donalda Trampa padomnieks nacionālās drošības jautājumos Džons Boltons Irānas līderus brīdinājis ar "ellīgu atmaksu", ja Irāna aizskars Amerikas Savienotās Valstis, tās pilsoņus vai sabiedrotos. Boltona komentārs izskanējis vien neilgi pēc tam, kad pats Baltā nama saimnieks Irānu apvainojis "haosa, nāves un iznīcības sēšanā Tuvajos Austrumos", uz ko Irānas prezidents Hasans Rohanī atbildējis ar kritiku par naidīgu Vašingtonas attieksmi pret Irānu.

Irāna un Krievija sadarbosies cīņā pret ASV sankcijām

Krievija jau iepriekš nosodījusi ASV sankcijas pret Irānu, kas atkal stājās spēkā pēc ASV prezidenta Donalda Trampa maijā pieņemtā lēmuma izstāties no Irānas kodolvienošanās. Arī Irāna jūlijā slavējusi "stratēģisko sadarbību" ar Krieviju, bet nu Krievijas puse paziņojusi, ka palīdzēs Irānai tikt galā ar ASV noteikto sankciju sekām, vēsta The Moscow Times.

Eiropas uzņēmumi pārtrauc biznesu Irānā

ASV ir atjaunojušas daļu no sankcijām pret Irānu, sodot to par Teherānas agresīvo ārpolitiku. Vašingtona bija atcēlusi sankciju režīmu pēc tam, kad ASV un vēl piecas lielvaras – Ķīna, Vācija, Lielbritānija, Francija un Krievija – 2015. gadā ar Irānu noslēdza vienošanos par islāma republikas kodolprogrammas ierobežošanu. Taču pašreizējā ASV prezidenta Donalda Trampa administrācija ir kritiska pret kodolvienošanos un maijā izstājās no tās, neņemot vērā Eiropas sabiedroto lūgumus to nedarīt.

Spēkā stājas Irānai no jauna noteiktās ASV sankcijas

Otrdien spēkā stājas Irānai no jauna noteiktās ASV sankcijas, Vašingtonai, kas vienpusējā kārtā izstājusies no pasaules lielvaru un Irānas kodolvienošanās, šādi cenšoties pastiprināt spiedienu pret Teherānu.

ASV cenšas pastiprināt spiedienu uz Irānas režīmu

ASV prezidents Donalds Tramps un valsts sekretārs Maiks Pompeo ar asiem paziņojumiem ir vērsušies pret Irānā valdošo režīmu, ko Vašingtona grib piespiest atteikties no kodolprogrammas, ballistisko raķešu programmas un iesaistīšanās reģionālajos konfliktos. Viņi atbildēja Irānas prezidentam Hasanam Rohanī, kurš ir brīdinājis Trampu izbeigt naidīgu izturēšanos pret Teherānu, pretējā gadījumā neizslēdzot arī militāru konfliktu starp abām valstīm.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide