Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Ivars āboliņš

Raidījums: Āboliņš ieteicis veidot valsts ziņu aģentūru sabiedrības domas ietekmēšanai

Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP) likums par pienākumu uzliek gādāt, lai mediji Latvijā attīstītos, būtu konkurētspējīgi un stipri. Padomei būtu jāstiprina preses brīvība un neatkarība. Taču tās vadītāja vietnieka Ivara Āboliņa vārds atrodams uz plāna Latvijā izveidot valsts kontrolētu ziņu aģentūru ar mērķi ietekmēt sabiedrības viedokli un informāciju medijos, vēsta TV3 raidījums Nekā personīga.

Āboliņš: Vai tiešām trūkst kandidātu?

Jau divas dienas Latvijai ir Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektors - šo, es nekautrēšos teikt, vienu no svarīgākajiem amatiem visā valstī ieņem finanšu ministra Andra Vilka (Vienotība) virzītā Ināra Pētersone. Tiktāl viss būtu skaidrs - politiķi ir saņēmuši sabiedrības mandātu rīkoties un ieceļ amatos tādus cilvēkus, kādus uzskata par vajadzīgu.

Āboliņš: Ko īsti gribam?

Kad Nacionālā apvienība paziņoja, ka tai ir vakantā kultūras ministra amata kandidāts, taču tas vēl kādu laiku tiks paturēts noslēpumā, partija saņēma diezgan lielu kritikas vilni. Kā tā var, kāpēc kandidātu nevar nosaukt uzreiz, un tādā garā. Tomēr, godīgi runājot, jebkuras partijas vēlme neatklāt cilvēkus, kurus tā gatavojas virzīt uz kādu vairāk vai mazāk svarīgu posteni, ir tikai saprotama.

Āboliņš: Bēdīgi mums Latvijā ar to kreisumu

Viena no pa īstam fundamentālajām Latvijas problēmām ir adekvāta kreisā piedāvājuma trūkums. Demokrātiskas, kvalitatīvas un, pats galvenais, vietējiem apstākļiem pielāgotas kreisās doktrīnas izstrāde un likšana galdā vēlētājiem pavisam noteikti neatgriezeniski mainītu mūsu politisko vidi un radītu ideju konkurenci.

Āboliņš: Vienotība nodarbojas ar pašiznīcināšanos

Politikā, tāpat kā dzīvē, mēdz gadīties visādi, konstants laimes stāvoklis nav iespējams, dzīve ir nevis melnbalta, bet krāsaina, un ceļš vienmēr vedīs gan uz augšu, gan arī uz leju. Tā tas dabā iekārtots, un izņēmuma gadījumi drīzāk šo likumsakarību apstiprina.

Āboliņš: Atkal braši kaunamies paši no sevis

Labi zināms, ka katrā latvietī dziļi iekšā sēž maziņš Īdētājs, kurš ne uz brīdi neļauj atslābt, un tas nevienam vairs nav nekāds noslēpums. Viņš nemitīgi čukst, ka viss ir slikti, ka tāds posts un iznīcība kā Latvijā nevalda pat Somālijā, un ar sev vien piemītošu pārdabisku spēku liek pār ķermeni skriet saldkaislām trīsām katru reizi, kad kaut kur tuvumā atskanējis vārds Igaunija.

Āboliņš: Stilīgie džeki

Bijušā izglītības un zinātnes ministra Roberta Ķīļa (darbam valdībā bija deleģējusi Reformu partija) sēšanās pie stūres alkohola reibumā, avārijas izraisīšana un vēlākā notiesāšana uz piecām diennaktīm cietumā atstāja ļoti nepatīkamu pēcgaršu. Un atstāja tāpēc, ka palika sajūta - ne pats Ķīlis, ne sabiedrība kopumā to nemaz neuzskata par kaut ko īpaši nosodāmu, nu nesmuki sanāca, bet kam gan negadās.

Āboliņš: Demokrātija un šizofrēnija

Brīdi aizmirsīsim realitāti un iedomāsimies situāciju, kurā kādā jaukā dienā, piemēram, Imants Parādnieks vai jebkurš cits politiķis no Nacionālās apvienības sajūk prātā un paziņo, ka krievi ir jānosit kā prusaki, organizē par Latviešu maršu nosauktu skinhedu un viņu domubiedru gājienu, kā arī uzstāj uz to, ka ikvienam mūsu valsts teritorijā dzimušam cittautietim jākļūst tikai un vienīgi par latvieti bez tiesībām uz savu identitāti.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide