Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +25 °C
Skaidrs
Piektdiena, 22. septembris
Maigurs, Mārica, Māris

Jānis Ošlejs

Savs terminālis radīs būtisku drošību

Par sava sašķidrinātās gāzes termināļa nepieciešamību Latvijai Guntars Gūte sarunājas ar SIA Primekss vadītāju, ekonomistu Jāni Ošleju.

Ošlejs: Latvija ļoti daudzas lietas dara pareizi, taču jādomā par investīciju piesaisti

"Es domāju, ka Latvija daudzas lietas šobrīd dara ļoti pareizi. Mums būtu grēks ļoti žēloties. Paskatoties uz austrumiem, cilvēki ir daudz vairāk uztraukušies un lietas iet sliktāk," piektdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam Rīta Panorāma norādīja ekonomists un uzņēmējs Jānis Ošlejs. Ekonomists gan uzsvēra, ka ir arī problēmjautājumi, kas jārisina valstiskā mērogā.

Ošlejs: Četras piektdaļas Nacionālajā attīstības plānā ir žēlabas

"Kā mēs varam dzīvi uzlabot? Varam ilgi sūdzēties, ka ir slikti ar veselības aprūpi, bet, ja mums nebūs naudas slimnīcu ierīkošanai, ir velti spriest par labāko modeli. Latvijas galvenā problēma ir saprast, ka mēs esam relatīvi ekonomiski atpalikuši. Ja mēs atrisinātu ekonomikas atpalicības problēmu un kļūtu ekonomiski bagāti, ar šo naudu mēs varētu atrisināt visas pārējās problēmas," uzskata ekonomists.

Primekss betons iekļūst ASV inovāciju konkursa finālā

Latvijas uzņēmuma SIA Primekss sīkstais un neplaisājošais Prime Composite betons ir iekļuvis starp fināla kandidātiem uz starptautisko betona celtniecības inovāciju balvu Most Innovative Product 2012, kuru rīko pasaules lielākā betona tehnoloģiju izstāde World of Concrete Las Vegasā, ASV."Prime Composite ir ļoti lieli panākumi Skandināvijā - Zviedrijā un Norvēģijā pagājušajā gadā 60-70% noliktavu, rūpnīcu un lielveikalu tika būvēti ar šo videi draudzīgo tehnoloģiju, tāpat Prime Composite ir populārākā grīdu izbūves tehnoloģija arī Somijā, Igaunijā un Lietuvā," stāsta Primekss valdes priekšsēdētājs Jānis Ošlejs.

Ošlejs situāciju Latvijā salīdzina ar Vāciju pēc Otrā pasaules kara

Līdz ar to ir skaidrs, ka nevar paļauties tikai uz privātām komercbankām kā stabilu avotu finanšu plūsmai arī turpmāk. Lai nākotnē novērstu krīzi, kuru atkal var izraisīt kredītu pēkšņa ieplūde un tikpat pēkšņa aizplūde, jāizveido stabilāka naudas sistēma.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide