Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +1 °C
Apmācies
Piektdiena, 19. aprīlis
Vēsma, Fanija

Lielie kapi

Foto: Lielajos kapos restaurēti Vērmaņu dzimtas pieminekļi

Lielajos kapos piektdien, 24.novembrī, atklāti restaurētie Vērmaņu ģimenes vēsturiskās kapu vietas pieminekļi, kuri kā Rīgas patriciešu kapa vietas ir unikāls 19. gadsimta arhitektūras mantojums. Pieminekļu atjaunošana ir nozīmīgs veltījums un cieņas apliecinājums Rīgas mecenātiem, kuri laiku griežos cienījuši Rīgu un ziedojuši pilsētas iedzīvotājiem paliekošas vērtības, informēja Rīgas domē.

Nedēļas nogalē Lielajos kapos būs skatāma gaismas un skaņas instalācija

Turpinot Lielo kapu 250. gadadienas pasākumu programmu, no 7. līdz 10. septembrim Rīgas Augšāmcelšanās Evaņģēliski luteriskajā baznīcā būs apskatāma gaismas un skaņas instalācija, ko sestdien, 9. septembrī, bagātinās jauniešu koris Balsis, informēja Rīgas pašvaldības pārstāvis Kaspars Līcītis.

Valsts neizmantos pirmpirkuma tiesības Lielo kapu atpirkšanai

Jautājums valdībā iepriekš tika skatīts 28.marta sēdē, taču lēmums tika atlikts, jo līdz sēdei nebija notikušas sarunas starp Kultūras ministriju un Rīgas domi par valsts nozīmes arhitektūras pieminekļa "Dārzu un parku arhitektūras ansamblis "Lielie kapi" ar memoriālajām celtnēm" turpmāku apsaimniekošanu.

Īpašuma departaments ir gatavs pēc nedēļas pārņemt Lielo kapu apsaimniekošanu

Ja Ministru kabinets (MK) rītdien pieņems lēmumu neatpirkt Lielos kapus, tad Rīgas domes Īpašuma departaments 3.aprīlī ir gatavs parakstīt pieņemšanas nodošanas aktu par teritorijas atpirkšanu no Latvijas Evaņģeliski luteriskās baznīcas (LELB), aģentūrai LETA pastāstīja Īpašuma departamenta direktors Oļegs Burovs (GKR).

Valdība neatbalstīs Lielo kapu atpirkšanu

Valdība neatbalstīs priekšlikumu par Lielo kapu atpirkšanu, valstij izmantojot pirmpirkuma tiesības, tas izrietēja no Ministru prezidenta Māra Kučinska (ZZS) sacītā pirmdien pēc koalīcijas padomes sēdes. Kučinskis pēc koalīcijas padomes sēdes norādīja, ka Lielo kapu aizsardzība tiks veikta citādāk, nostiprinot to likumā. Pašlaik attiecīgie grozījumi tiek skatīti Saeimā. Savukārt īpašuma atpirkšana nav atbilstošs veids šī jautājuma risināšanai, izrietēja no premjerministra teiktā žurnālistiem.

Skanstes tramvaja līnijas dēļ plāno likvidēt ietvi Senču ielā

Lai Rīgā varētu īstenot caur Lielajiem kapiem iecerēto tramvaja līnijas projektu, nepārkāpjot noteiktos ierobežojumus, varētu tikt likvidēta viena no Senču ielas ietvēm, šorīt LTV Rīta Panorāmā pastāstīja Rīgas vicemērs Andris Ameriks (GKR).

VKPAI nostiprina Lielo kapu aizsargājamo robežu

Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija (VKPAI) ir nostiprinājusi Lielo kapu aizsargājamo robežu līdz pat Senču ielas ietvei, kas nozīmē, ka jaunā tramvaja līnija uz Skanstes rajonu ne par centimetru nedrīkstēs pārsniegt esošās ielas robežas.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide